Staviame teplo vášho domova

21. decembra 2018 Aktuality 2412 Views
Staviame teplo vášho domova

Zapáliť počas zimy oheň vo vlastnom krbe je túžbou mnohých ľudí. Oddávať sa po večeroch romantike a oddychu v prítomnosti kozubu je lákavé nielen pre staršie, ale aj mladšie generácie . Je preto úplne normálne, že krby, kachle a pece sú súčasťou nielen tradičných starších, ale ja moderných domov postavených len nedávno. Mať doma vlastný kozub nie je len praktické a estetické, ale z pohľadu financií aj náročné. Ešte predtým, ako sa  naisto rozhodnete, že chcete mať krb u vás doma, treba premýšľať nad viacerými vecami. Ak si raz už krb zakúpite a osadíte, nie je možné premiestniť ho a v prípade nespokojnosti ho taktiež nedokážete len tak vyhodiť. Dôležité je tiež držať sa pri stavbe pokynov, vďaka ktorým sa vyvarujete mnohých chýb. Asi najdôležitejšou zložkou je krbová vložka, ktorú by ste mali vyberať najmä podľa kvality a až potom podľa dizajnu a ceny. Dôležitým kritériom je jej výkon, ktorý by sa mal odrážať od toho, aký veľký priestor chcete vykurovať. Prihliadať by ste mali aj na značku, materiál a inštaláciu, pretože nesprávne zaobchádzanie alebo kúpa vám na výmenu výrobku postačovať nebude. V prípade, že si zaobstaráte vložku z nekvalitného materiálu, môže prasknúť nielen sklo, ale aj jej okolie alebo rohy.

Ak domácnosť pravidelne vykurujete krbom, pecou alebo kachľami, treba občas vetrať a nemať miestnosti neustále uzatvorené. Zabránite tak prívodu kyslíka, ktorý každé takéto zariadenie potrebuje. Mnohí ľudia si myslia, že stavba tohto zariadenia je jednoduchou záležitosťou, ktorá sa skladá z postavenia, zasadenia vložky a obstavania tehlami. Všetko je to však omnoho náročnejšie a postaviť si teplo domova nedokáže každý. Ak chcete mať toto zariadenie nielen kvalitné, ale aj kvalitne urobené, najlepšie je nechať to na odborníkov. Tí svoju prácu vykonajú profesionálne, nakoľko s ňou majú dlhoročné skúsenosti. Vás tak ušetria nielen roboty, ale aj starostí a chýb, ktoré by sa pri osadzovaní krbu mohli naskytnúť. Vy sa nakoniec pri krbe už len pekne usadíte a vychutnáte si teplo domova so zvukom praskajúceho dreva.

Sami sa však budete musieť rozhodnúť, kam v dome krb, kachle alebo pece umiestnite, pričom existuje niekoľko dobrých rád. Umiestnené by mali byť v centre stavby, odkiaľ sa dokáže teplo rovnomerne rozmiestniť po celom priestore. V prípade voľby dizajnu a prevedenia je všetko len na vašom vkuse a o tom, aký krb sa vám do domácnosti hodí. Treba však zohľadniť aj kritériá jednotlivých výrobkov, ktoré sa od seba odlišujú. Na trhu máme obrovské množstvo sortimentu, z ktorých si nebudete vedieť ani len vybrať. Aj v tomto prípade odporúčame poradiť sa s odborníkmi, ktorí vám určite poradia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles