Cestovné poistenie: Bez neho nespravte za hranice ani krok

24. októbra 2018 Poisťovne 2077 Views
Cestovné poistenie: Bez neho nespravte za hranice ani krok

Vyraziť do zahraničia bez cestovného poistenia vôbec nemusí byť dobrý nápad. Cestovné poistenie vám dodá potrebný pokoj, nemusíte sa stresovať a môžete si tak naplno užívať dovolenku alebo sa sústrediť na dôležité pracovné stretnutie.

Jednotlivé poisťovne samozrejme ponúkajú najrôznejšie cestovné poistenia, vždy je však potrebné dôkladne preštudovať jednotlivé poistné podmienky, cenu i rozsah poistného krytia a až potom pristúpiť k podpisu zmluvy.

Aj napriek hrozivým príkladom, kedy ľudí jedno zranenie počas dovolenky finančne zruinovalo, stále mnoho turistov cestovné poistenie nerieši. Neuvedomujú si, že keď sa vyberú do zahraničia nepoistení a niečo sa prihodí, nemocnice im môžu odmietnuť poskytnúť pomoc.

Niektoré zdravotnícke zariadenia vôbec neakceptujú európsky preukaz poistenca a všetky lekárske zákroky je nutné uhradiť z vlastného vrecka. Zdravotné poistenie v takých chvíľach príliš nepomôže. To platí aj v prípade, ak spôsobíte škodu inej osobe.

Cestovné poistenie sa okrem ochorení a úrazov vzťahuje aj na stratu batožiny či inú škodu, ktorá vás môže na cestách stretnúť. Ak to tak nie je, dá sa to zariadiť pripoistením.

Každý typ cesty potrebuje iné poistenie

Je rozdiel, ak idete do zahraničia kvôli štúdiu, za prácou alebo len tak spoznávať nové krajiny. Odvíjajú sa od toho aj vaše činnosti, ktoré budete robiť. Idete do zahraničia za adrenalínovými zážitkami? Určite zvážte pripoistenie rizikových športov a podobne. Určite nezabudnite ani na storno cesty, ak by ste vôbec nemohli na cestu zo závažných dôvodov nastúpiť.

Svoj zmysel má aj výber vhodnej dĺžky poistenia. Ak cestujete často, určite bude pre vás výhodnejší dlhodobý variant. Ten zjednáte raz a máte o to postarané na celý rok. V prípade, že obvykle cestujete s rodinou, vyplatí sa siahnuť po poistení rodiny.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles