Prečo by mali absolventi skúsiť prácu v zahraničí

9. júna 2016 Podnikanie 2094 Views
Prečo by mali absolventi skúsiť prácu v zahraničí

Ak ste akurát nevyštudovali IT, bitka na trhu s prácou o vás zrejme nebude. Samozrejme, že tí najlepší nemajú problém sa okamžite zamestnať, hlavne v tom prípade, že si už počas štúdia nazbierali rôzne pracovné skúsenosti. Čo však robiť v tom prípade, že si nedokážete nájsť prácu? Odpoveďou môže byť napríklad práca v Londýne. Aj keď neplánujete v Anglicku ostať navždy, toto sú výhody, prečo by ste to mali skúsiť.

Dobrý zárobok

Hoci aj to najlacnejšie ubytovanie v Londýne patrí medzi najdrahšie v Anglicku, ak si prenajmete byt so spolubývajúcimi, dokážete si zarobiť a priniesť viac ako pekné peniaze. Niektorým tieto peniaze pomôžu naštartovať ich biznis na Slovensku, pretože pôžičku by len sotva dostali. Priemerná mesačná mzda v Londýne je takmer dvojnásobná ako priemer zvyšku Anglicka – 4000 libier.

Pracovné skúsenosti

Či už budete pracovať ako skladník v Direct Sporte alebo sekretárka vo veľkej nadnárodnej spoločnosti, je to obrovská pracovná skúsenosť. Ktorá posunie na nový level vás a zároveň aj váš životopis. Navyše si zdokonalíte jazyk, čo vaši budúci zamestnávatelia na Slovensku veľmi ocenia a bude sa vám ľahšie hľadať práca.

Spoznanie novej kultúry

Poznáte staré „koľko jazykov poznáš, toľkokrát si človekom“? Síce to neplatí o kultúrach, no čím viac rozličných kultúr poznáš, tým je to lepšie pre rozvíjanie svojej osobnosti – nové názory, obzory, vedomosti, pochopenie či zdieľanie hodnôt. A kde nájdete lepší mix kultúr ako v Londýne?

Cestovanie

Letenky z Anglicka kúpite prakticky kamkoľvek na svete, hlavne z londýnskych letísk, ktoré patria medzi najvyťaženejšie v Európe. Priame lety sú nielen jednoduchšie, ale aj lacnejšie. Teda samozrejme v niektorých prípadoch. Ak chcete cestovať, Londýn je pre vás skvelou štartovacou stanicou.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles