Ako ušetriť peniaze aj čas v začiatkoch podnikania

9. júna 2016 Podnikanie 2449 Views
Ako ušetriť peniaze aj čas v začiatkoch podnikania

Začiatky podnikania nie sú nikdy jednoduché. V niektorých krajinách sú jednoduchšie, napríklad v Estónsku, kde môžete založenie firmy vybaviť cez internet, a v iných sú zase ešte zložitejšie. Napríklad na Slovensku, kde vám založenie spoločnosti zaberie dva týždne času, budete behať z úradu na úrad, stáť v nehybných radoch a ochutnáte trpkú slovenskú byrokraciu. Existuje však spôsob, vďaka ktorému môžete ušetriť čas aj nervy. Ako na to?

Nechajte to na externé spoločnosti

Ak máte pocit, že dokážete využiť dva týždne lepšie ako zakladaním spoločnosti – rokovaním s obchodnými partnermi, oslovovaním potenciálnych zákazníkov alebo jednoducho s rodinou – využite služby externej firmy, ktorá spoločnosť založí za vás. Vy iba raz navštívite daňový úrad, podpíšete potrebné dokumenty a užívate si bezstarostné zakladanie firmy. Spoločnosť M2B ju pre vás založí presne podľa vašich požiadaviek – či už ide o akciovú spoločnosť, eseročku alebo firmu v Česku alebo Maďarsku.

etrite vďaka virtuálnemu sídlu

Ak plánujete podnikať z domu alebo budete chodiť za zákazníkmi, neprenajímajte si drahú kanceláriu len preto, aby ste mali sídlo spoločnosti pre vašu firmu. Ušetrite stovky eur vďaka virtuálnemu sídlu v Bratislave. Čo to je? Je to vlastne iba adresa, ktorú si zapíšete ako sídlo svojej firmy + služby recepcie, ktoré si prenajímate a neplatíte za priestory, ktoré nevyužijete. Spoločnosť M2B vám ponúka prenájom virtuálneho sídla už od 29 eur/mesiac.

Nebojte sa ani úsporných balíčkov

Ak chcete ušetriť ešte viac, urobte si úsporný balíček – kupujte si toner HP CF283a, kupujte recyklovaný papier, snažte sa riešiť problémy, ktoré sa dajú, cez telefón a necestujte stovky kilometrov na obchodné stretnutia. Aj takto môžete znížiť vaše náklady, nikdy to však nerobte na úkor vášho zákazníka. To je cesta do pekiel.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles