Odklad daňového priznania? Uľahčite si život

25. apríla 2017 Podnikanie 2359 Views
Odklad daňového priznania? Uľahčite si život

Ak ste sa z nejakých dôvodov rozhodli, že si vyplnenie daňového priznania necháte na neskôr, mohlo vašej pozornosti uniknúť, že s daňovými formulármi sa už dávno nemusíte trápiť, a to dokonca aj v prípade, že to nechcete nechať na účtovníka. Stačí, ak využijete možnosti online daňového priznania.

Jún alebo september?

Svoj zámer predĺžiť si lehotu na podanie daňového priznania ste zrejme oznámili príslušnému správcovi dane ešte pred koncom marca. Lehotu ste si mohli predĺžiť najviac o tri mesiace, alebo ak sú súčasťou vašich príjmov aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, mohli ste si termín na vyplnenie daňového priznania posunúť až o šesť mesiacov. V jednom aj druhom prípade je dôležité, aby ste neboli v konkurze alebo v likvidácii, pretože vtedy pre vás platia iné pravidlá a možnosť predĺženia lehoty závisí od rozhodnutia správcu dane, proti ktorému sa nemožno odvolať.

Online daňové priznanie

Nech už sa na vás vzťahuje ktorákoľvek zo spomínaných lehôt, daňové priznanie raz budete musieť vyplniť. Už dávno však nejde o úkon, ktorý by mal byť zdrojom stresu. Nájdite si na webe aplikáciu, ktorá vám daňové priznanie vyplní len na základe vašich odpovedí na veľmi zrozumiteľné otázky. Jediné, čo k tomu budete potrebovať, bude pár minút, presné sumy a dokumenty, ktoré k daňovému priznaniu potrebujete za každých okolností.

Stopercentná istota správnosti

Aplikácia na online daňové priznanie má okrem spomínanej jednoduchosti niekoľko ďalších úžasných vlastností. Predovšetkým okamžite reaguje na legislatívne zmeny, takže vaše formuláre vyplní vždy v súlade so zákonom. Zároveň je omyluvzdorná, pretože na prípadné chyby vás vždy upozorní. Tiež zaručuje absolútnu bezpečnosť dát, ale myslí aj na tých, ktorí sú mimoriadne citliví na svoje osobné údaje a ponúka možnosť doplniť ich offline. Ak sa rozhodnete pre online daňové priznanie, do niekoľkých minút budete vedieť, či môžete očakávať daňový preplatok, alebo máte nedoplatok. Spracovanie odpočítateľných položiek, maximálnych limitov, nezdaniteľného minima, daňového bonusu a príjmov oslobodených od dane je samozrejmé. Rovnako ako fakt, že vyplnené daňové priznanie vám príde na e-mail za pár eur.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles