Výhody digitálneho účtovníctva

15. augusta 2023 Podnikanie 460 Views
Výhody digitálneho účtovníctva

Počuli ste už veľakrát názov digitálne, či bezpapierové účtovníctvo, ale neviete si v skutočnosti predstaviť o čo konkrétne ide? Chcete vedieť viac o výhodách, ktoré táto forma vedenia účtovníctva ponúka? V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o najväčších plusoch digitálneho účtovníctva.

Šetrí čas aj peniaze

Istotne nám dá každý za pravdu keď povieme, že dnešná doba je mimoriadne rýchla a viac než inokedy v minulosti si uvedomuje význam času. Platí to obzvlášť, ak ste úspešný podnikateľ a biznis vám napreduje míľovými krokmi. V takomto prípade platí, že čas sú peniaze. Firmy môžu viesť bezpapierové účtovníctvo od roku 2022. Práve takáto forma je výhodná, pretože vám výrazne ušetrí čas tým, že si nemusíte zaťažovať myseľ tým, či máte vytlačené všetky faktúry a bločky, resp. stále myslieť na to, že sa ešte musíte stretnúť so svojím účtovníkom, aby ste mu odovzdali svoje doklady. V prípade, že ešte len začínate a nepoznáte spoľahlivého účtovníka, účtovnícku firmu podľa svojich predstáv si zvolíte jednoduchým kliknutím odkazu účtovníctvo Bratislava, prípadne účtovník Bratislava pokiaľ ste z blízkeho okolia a preferujete firmu z hlavného mesta. Jednou z hlavných výhod je aj fakt, že vedenie účtovníctva môžete zveriť účtovnej spoločnosti aj v iných kútoch Slovenska bez toho, aby ste si musel plánovať osobné stretnutia.

Šetrný aj voči prírode

Ako sme už v predchádzajúcich riadkoch uviedli, digitálne účtovníctvo má nespornú výhodu v tom, že okrem iných spomínaných výhod je ohľaduplný aj voči našej planéte, nakoľko sa nemusíte zaťažovať haldami papierov z vytlačených faktúr a ostatných účtovných dokladov. Ušetrí Vám to dodatočne aj určitú sumu peňažných prostriedkov na toneroch, či kancelárskom papieri. Jednoducho si všetko nahráte do súboru a zašlete svojmu účtovníkovi.

Vzdialený prístup

V dnešnej digitalizovanej dobe je už viac-menej nepohodlné sedieť 8 hodín v kancelárii, 5x do týždňa. Vymeňte tento spôsob fungovania za pohodlnejšiu formu home-officu. Predstavte si, že sedíte v nejakom  prímorskom hoteli na brehu Jadranského mora a účtujete. Pri  bezpapierovom účtovníctve to nie je žiaden problém. Vďaka nemu máte všetky doklady pri sebe.

Menej byrokracie

Nemalou výhodou je aj možnosť, že všetky potrebné dokumenty viete nájsť na jednom mieste. V nevyhnutných prípadoch, že sa potrebujete dostať k nejakému staršiemu dokladu tak nemusíte tráviť hodiny v zaprášených archívoch a nakoniec zistiť, že ste daný dokument aj tak nenašli, lebo sa medzičasom mohol „stratiť“. Firma tak vie ušetriť aj na priestoroch, čo zahŕňa stovky ušetrených eur na nájomnom. Potrebuje mať len dostatok úložiska v PC.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles