Poznáte coworking? Toto je 5 najlepších coworking priestorov na svete

6. apríla 2023 Podnikanie , zaujímavosti 355 Views
Poznáte coworking? Toto je 5 najlepších coworking priestorov na svete

Coworkingové priestory sú možnosťou, ako mať vlastnú kanceláriu bez nutnosti platenia drahého nájmu. Ak potrebujete na jeden deň alebo na týždeň kanceláriu, jednoducho zaplatíte za dané dni a môžete pracovať z technicky a esteticky dokonalých priestorov. Niektoré svetové coworkingy sú vskutku nádherné, skvele vybavené alebo sa nachádzajú na nevšednom mieste.

Coworking nie je virtuálne sídlo

Na začiatok vás musíme upozorniť, že coworking nie je virtuálne sídlo. Ak ste sa rozhodli pre založenie s.r.o. alebo kúpili ready made s.r.o., budete potrebovať sídlo podnikania. Môže ísť o virtuálne sídlo, kde vám bude chodiť pošta alebo si prenajmete služby asistentky. Pre založenie s.r.o. sa rozhodnú často aj ľudia, ktorí pracujú vlastnou hlavou. Pre nich je ako stvorený coworking t.j. miesto, kde môžu pracovať alebo tvoriť. Napríklad aj v nasledujúcich coworking priestoroch.

1. Hubud, Bali

Naše putovanie po svetových coworking priestoroch začneme na Bali, ktoré sa stalo akýmsi útočiskom freelancerov a svetobežcov. Lákajú ich nízke ceny a tiež príjemná klíma, ktorá vládne na Bali po celý rok. V coworking priestore Hubud nájdu všetko, čo pre prácu potrebujú. Ak vás omrzí sedieť v klimatizovanom interiéri, môžete pracovať v priľahlej záhrade alebo si posedieť v organickej kaviarni.

2. NeueHouse Bradbury, Los Angeles

V Amerike nájdete coworking priestory v každom menšom mestečku a stovky v každom veľkomeste. V meste anjelov Los Angeles patrí medzi vyhlásené priestory pre freelancerom NeueHouse Bradbury. Tento priestor vyhľadávajú hlavne kreatívne duše, keďže ide o historickú budovu s nádhernou architektúrou. Po práci môžete relaxovať, pretože okrem pracovných priestorov sú k dispozícii wellness a kaviareň.

3. WeWork SoHo, New York City

V USA ešte chvíľu zostaneme, a to konkrétne vo veľkom jablku New Yorku. WeWork priestor v SoHo nie je určené len pre bohémov. V tomto coworking priestore nájdete miesto pre prácu vždy. Ponúka totiž stovky pracovných stolov a desiatky miestností na 6 poschodiach. Samozrejmosťou je konferenčná miestnosť, salónik a kaviareň.

4. Makerversity, London

Do Anglicka sa dostanete lietadlom za 2 hodiny, tak prečo nevyskúšať pracovať načas z krajiny gentlemanov? Coworking priestor s názvom Makerversity sa nachádza v Londýne. Makerversity je určený hlavne pre dizajnérov a kreatívnych ľudí, pre ktorých sú k dispozície pracovne i technické zázemie. V budove nájdete dielne pre drevárov, módnych tvorcov alebo strojárov.

5. Patchwork, Paris

Romantické mesto plné zamilovaných ľudí je inšpiráciou pre maliarov, básnikov alebo copywriterov. Ak zablúdite do Paríža, uchýľte sa na chvíľu do coworking priestorov s názvom Patchwork. Pestrofarebné miestnosti vás privedú k novým, veselým myšlienkam. Patchwork coworking sa nachádza priamo v centre Paríža a je v ňom možné pracovať v samostatnej kancelárii alebo v zdieľaných priestoroch.

 

 

 

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles