Podnikáte? Takto môžete ušetriť čas

21. októbra 2016 Podnikanie 2181 Views
Podnikáte? Takto môžete ušetriť čas

Každý pozná známe klišé „čas sú peniaze“, ktoré v podnikaní platí dvojnásobne. Ale ruku na srdce, rozmýšľali ste niekedy o tom, ako môžete optimalizovať váš čas? Že vám ERP systémy pomôžu uľahčiť zdĺhavú rutinu, že osobné stretnutie nemusí byť vždy správnym riešením alebo o lepšej organizácii práce? Prišiel čas, aby ste s tým niečo urobili. Napríklad takto.

Inovujte

Inovácie sú vždy dobré pre podnik a netýka sa to iba nových informačných systémov, ale aj techniky, „inovácie“ ľudí a prístupu k zamestnancom. Aj keď sa vám darí a vaša firma napreduje, musíte urobiť maximum preto, aby ste nezačali stagnovať a jedinou možnosťou je posúvať sa vpred a inovovať.

Opatrne s osobnými stretnutiami

Dnes sú veľmi obľúbené osobné stretnutia. Na tom nie je nič zlé, takto dáte vášmu partnerovi najavo, že vám na ňom záleží a nájdete si na neho čas. Osobný aj podnikateľský vzťah posúvate vpred. Nie vždy sa však oplatí cestovať stovky kilometrov len preto, aby ste za 5 minút vyriešili problém, ktorý by ste cez Skype či telefón vybavili za minút 6.

Dajte si deadliny

Nedostali ste od vášho klienta deadline? To neznamená, že mu komplexný pokladničný systém odovzdáte o niekoľko rokov. Určte si sami termín, zvýšite tak svoju produktivitu. A tento trik neplatí iba pre veľké projekty, ale aj pre menšie a čiastkové úlohy – sami si navrhnite záväzný deadline a zvýšte svoju produktivitu.

Skúšali ste virtuálnu asistentku? 

Ak máte menšiu alebo strednú firmu, v ktorej by asistentka či sekretárka na full-time bola zbytočným luxusom, ale zároveň sa stále hlbšie zamotávate do administratívnych prác, existuje riešenie. Riešenie, ktoré vám ušetrí čas a volá sa virtuálna asistentka. Je to človek, ktorý spracuje vami zadané úlohy a ich výsledky vám pošle cez internet bez toho, aby ste sa osobne stretli. Takto ušetríte čas a aj peniaze, ktoré by ste platili asistentke zamestnanej na plný pracovný úväzok.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles