Poistenie majetku ochráni firmy aj podnikateľov

17. mája 2016 Podnikanie 2464 Views
Poistenie majetku ochráni firmy aj podnikateľov

V súkromnom živote si poisťujeme kde čo. Pokiaľ však ide o naše podnikanie a firmu, často na poistenie zabúdame, alebo nám dokonca chýba dostatočné povedomie o tom, čo všetko sa dá poistiť a pred akými rizikami nás dokáže poistka firmy ochrániť. Mnoho udalostí dokáže výrazne poškodiť vaše podnikanie, alebo ho dokonca položiť na lopatky. Kvalitné poistenie majetku firmy je najlepšou prevenciou pred tým, aby nás podobný karambol v podnikaní priviedol do neriešiteľnej situácie.

Poistenie firmy vás vytiahne z bahna

Schválne som použil toto prirovnanie, pretože presne jeden taký prípad poznám. Drobní podnikatelia s kovoobrábacou dieľnou prišli behom noci doslova o väčšinu strojov. Kvôli záplave, ktorú v mieste, kde netiekol žiadny potok ani rieka, nikto neočakával. Stačila zhoda náhod. Práca cestárov v blízkosti haly a do toho trochu väčšie zrážky. Keby nebola firmy poistená, pravdepodobne by skončila. Prípadov, kedy firmu dokáže vytiahnuť nielen z bahna, ale aj z iných problémov, práve kvalitné poistenie, je mnoho. Poistenie majetku pre firmy ponúka na Slovensku Union poisťovňa. Kedy vie poistenie Union pomôcť?

Pre podnikateľov a spoločnosti je k dispozícii poistenie firmy pre rôzne situácie. Poisťujú sa bytové domy vrátane poistenia zodpovednosti za škodu z vlastníctva nehnuteľnosti. Poistiť sa dá stavba, ale firmy využívajú aj stavebno-montážne poistenie. V podnikateľskej sfére je využívané poistenie strojov, elektroniky, zariadení aj zásob. Klasické je poistenie skla alebo poistenie peňažného posla. Výrobné podniky stále častejšie využívajú možnosť poistenia prerušenia prevádzky podniku.

Chcem sa poistiť firmu – koľko ma to ale bude stáť?

Otázka na cenu a rentabilitu poistenia je určite na mieste. U poistenia svojej firmy máte na cenu poistenia veľký vplyv. Cena sa stanovuje v závislosti na rozsahu poistenia, pre ktoré sa rozhodnete, ale aj v súvislosti s výškou spolúčasti, ktorú si zvolíte. Cena za poistenie firmy samozrejme závisí na výške poistnej sumy. Union poisťovňa však ponúka mnoho výhod. Noví klienti získavajú zaujímavé zľavy na poistenie, súčasne na ne máte nárok aj v prípade, že ste verným a lojálnym klientom poisťovne. Poistné máte možnosť platiť v splátkach a to bez ďalších prirážok. V prípade poistnej udalosti si Union poisťovňa zakladá na rýchlej a kvalitnej likvidácii. Vie, že váš čas sú vaše peniaze.

Autorské právo: vadimgozhda / 123RF Reklamní fotografie


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles