Ako investovať do nehnuteľnosti

20. augusta 2023 Aktuality 798 Views
Ako investovať do nehnuteľnosti

Investovanie úspor je oveľa lepší spôsob než ich nechať len v banke. V závislosti od množstva financií môžete investovať do rôznych oblastí ako je investícia do zlata, diamantov, fondov alebo aj nehnuteľností. Správnym investovaním vaše financie nestratia na hodnote ani v časoch inflácie. Ak ste si vybrali investovanie do nehnuteľnosti môžete zarábať každý mesiac.

Typy investovania do nehnuteľnosti

Ak chcete investovať do nehnuteľnosti vyberte si byt alebo dom v mieste, kde bude cena nehnuteľností rásť. Byty v Bratislave sú drahšie každým rokom. Byt, ktorý si teraz kúpite môžete o pár rokov so ziskom predať.

Vlastník nehnuteľnosti

Ak ste si práve kúpili byt a bývate v ňom prvú investíciu máte za sebou. Je to rozhodne lacnejšie ako keby ste mali bývať v prenájme. Aj keď platíte náklady na udržiavanie nehnuteľnosti a hypotéku stále sa to oplatí.

Prenajímanie nehnuteľnosti

Pokiaľ chcete nehnuteľnosť aj vlastniť a aj na nej zarábať môžete byt alebo rodinný dom kúpiť a následne ho prenajímať. Výhodou tohto spôsobu investície je pravidelný príjem z prenájmu. Cenu, za ktorú byt prenajmete si dobre rozmyslite. Mala by pokryť všetky náklady, ktoré s bytom máte a zároveň vykazovať aj zisk pre vás.

2i byt na predaj v Jégého aleji môže byť zaujímavou formou investície či už v ňom budete bývať alebo ho prenajímať. Ide o novostavbu, takže náklady na rekonštrukciu odpadajú a hneď ako si ho kúpite môžete sa do neho nasťahovať alebo ho prenajať.

House Flipping

Zaujímavou formou investovania je aj tzv House Flipping. V podstate ide o jednoduchý spôsob ako na nehnuteľnosti pomerne rýchlo zarobiť. Za pomerne nízku sumu kúpite nehnuteľnosť v horšom stave, prerobíte ju, zrekonštruujete a so ziskom predáte. Tento spôsob investovania je vhodný pre ľudí, ktorí majú dostatok financií na kúpu a aj rekonštrukciu bytu. Problém môže nastať, ak o nehnuteľnosť nebude mať nik záujem. Môžete ju predať bez zisku, pod cenu alebo si ju nechať. Tak či tak to v tomto prípade so zárobkom nemáte isté.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles