Veci, ktoré musíte na štvorkolke kontrolovať pravidelne

17. mája 2023 Aktuality 1243 Views
Veci, ktoré musíte na štvorkolke kontrolovať pravidelne

Štvorkolka vám bude dlho a bezpečne slúžiť jedine za predpokladu, že sa o ňu staráte podľa predpisov. Dôležité je parkovanie na suchom a tmavom mieste. Nezabúdajte ani na čistenie stroja po každej jazde. Okrem uvedených činností kontrolujte pravidelne na štvorkolke tieto veci.

Kontrola stavu pneumatík

Pneumatiky na štvorkolky sú rovnako dôležité ako na iné vozidlá. Po čase sa ojazdia, vznikajú na nich trhliny a iné defekty. Kontrolou pneumatík pred jazdou zabránite riziku pretrhnutia pneumatík a následnej nehode. Dôležitý je aj tlak v pneumatikách. Zle nahustené pneumatiky nemôžu priľnúť k povrchu a vy strácate nad štvorkolkou kontrolu.

Čo robiť počas jazdy v zime? Možnosti máte dve. Štvorkolka umožňuje vymeniť kolesá za snehové pásy. S pásmi sa štvorkolky menia na variant snežného skútra. Dokážu prejsť vysokými závejmi. Druhou možnosťou sú snehové reťaze. Divili by ste sa ako perfektne zvýšia trakciu kolies a vám sa pôjde lepšie nielen po snehu, ale tiež po ľade a bahne.

Kontrola motorového oleja

Motorový olej sa stará o bezproblémový chod motorickej časti štvorkolky. Olej môže z nádrže vytekať nebadane, po malých kvapkách. Príčinou bývajú dierky v nádrži alebo zlé tesnenia. Nedostatočná hladina motorového oleja spôsobí zadrhnutie motora.

S chodom motora úzko súvisí palivo, ktoré do stroja tankujete. Kvalitné palivo je zárukou, že motor bude fungovať ako hodinky. Vysokooktánové palivo udrží motor v perfektnom stave po dlhé roky.

Motor štvorkolky Can-Am je počas extrémnej jazdy veľmi zaťažovaný, prehrieva sa. Preto je dôležité pravidelne overiť stav chladiacej kvapaliny. Niekedy sa stáva, že sa do kvapaliny dostanú nečistoty po prejdení bahna. Overte vizuálne nielen hladinu, ale tiež čírosť chladiacej zmesi.

Nezabúdajte na servisné kontroly

Chodíte do servisu s automobilom? Iste áno, takže nezabúdajte do servisu občas vziať aj štvorkolku. Je jedno či ide o štvorkolku s reťazou alebo remeňom. Motorický stav je nutné kontrolovať u každej štvorkolky. V servise odhalia skryté poruchy, ktoré by mohli viesť k poškodeniu motora a iných dôležitých komponentov.

 

Štvorkolka pre každého podľa individuálnych želaní už nie je len snom. Nakonfigurujte si vlastnú štvorkolku na internetových stránkach https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles