Štúdium ekonomiky v Nitre: Kde ho môžete absolvovať?

9. októbra 2016 Aktuality 2806 Views
Štúdium ekonomiky v Nitre: Kde ho môžete absolvovať?

Ekonomika, manažment či iné podobné odbory sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Nečudo, mladí Slováci si vedia zrátať, kde sa oplatí študovať a ktoré vysokoškolské smery sú perspektívne. Ako zameranie ekonomické.

Kto si však myslí, že tieto študijné odbory ponúka len Vysoká škola ekonomická v Bratislave či Košiciach, je na omyle. Aj na iných slovenských univerzitách nájdete toto zaujímavé štúdium, jednou z nich je i Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.

Štúdium na vysokej v Nitre

A prečo nie? Fakulta ekonomiky a manažmentu v Nitre skutočne ponúka zaujímavé študijné programy pre nádejných budúcich ekonómov a manažérov. Dokonca sa hrdí tým, že štúdium tu je príležitosťou pre tých najlepších. Fakulta ekonomiky a manažmentu v Nitre totiž zaujíma popredné postavenie medzi ekonomicky zameranými fakultami vrámci celého Slovenska. Veď v komplexnej akreditácii vysokých škôl získala veľmi vysoké hodnotenie A- a už niekoľko rokov je druhou najlepšou fakultou s ekonomickým zameraním na Slovensku.

Tak čo, dáte tomu šancu? Smer skvelá vysoká škola Nitra?

Príprava na štúdium ekonomiky

Predtým, ako si podáte prihlášku na Fakultu ekonomiky a manažmentu v Nitre či kdekoľvek inde, rátajte s tým, že ide o štúdium pomerne náročné. Áno, byť dobrý v stredoškolskej matematike je istotne prínosom, aj prijímacie skúšky na vysokú by Vám to malo značne uľahčiť, ale tým sa to len začína. Ako nádejných ekonómov Vás totiž čaká množstvo ťažkých predmetov, seminárnych prác a skúšok. Nehovoriac o prácach záverečných. Preto si dobre premyslite, či je toto Vaším snom a či sa skutočne túžite v živote zaoberať ekonómiou či manažmentom. Znie to veľmi zaujímavo, to bez pochýb, ale zvládnete si stanoviť splniteľný cieľ bakalárskej práce, samostatne ju vypracovať aj úspešne obhájiť?

Iba to je totiž cesta k reálnej práci ekonóma, manažéra alebo ďalšej lukratívnej pracovnej pozícii, o ktorej možno aj Vy tajne snívate.

 

 

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles