Ušetrite tisíce. Ako? Bez vody!

25. apríla 2017 Podnikanie 2416 Views
Ušetrite tisíce. Ako? Bez vody!

Viac ako 100-tisíc litrov vody ročne. Až takúto úsporu vám môže priniesť inštalácia bezvodého pisoára vo vašej budove. Je jedno, či prevádzkujete stravovacie alebo ubytovacie zariadenie či verejnú budovu, alebo len chcete ekologicky pristupovať k riešeniu toaliet vo svojej domácnosti. Pisoár bez vody je v každom prípade výhodná investícia.  

Kalkulačka nákladov

Bezvodých pisoárov je niekoľko druhov a ich dodávatelia majú v rukáve veľa tromfov. Argumentujú ohľaduplnosťou voči životnému prostrediu, minimálnym zápachom, jednoduchou údržbou, bezdotykovou obsluhou, hygienickou prevádzkou a tak ďalej. Tým najlákavejším dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre bezvodý pisoár, je však výrazné zníženie nákladov na vodu a energiu. Niektorí z dodávateľov dokonca ponúkajú na svojich stránkach kalkulačku nákladov, za pomoci ktorej si môžete porovnať finančnú náročnosť klasického pisoára a jeho bezvodej alternatívy so zahrnutím špecifík vašej konkrétnej prevádzky. Výsledky vás určite prekvapia.

Jednoznačné porovnania

Z hľadiska počtu mikroorganizmov a koncentrácie amoniaku v bezprostrednej blízkosti je pisoár bez vody porovnateľný s tými klasickými. Keď zoberieme do úvahy cenu vodného a stočného, životnosť elektroniky splachovacieho zariadenia, zápach spôsobený kontaktom biologického materiálu s vodou a zložitú a nákladnú údržbu klasického pisoára, opäť sa vrátime k tomu, že inštalovať ten bezvodý je predsa len lepší nápad. Navyše, ako prevádzkovateľovi budovy vám pomôže získať LEED a ISO certifikáty.

Máte na výber

Patentov spojených s pisoárom bez vody je niekoľko, preto si môžete vyberať nielen podľa farby, tvaru a materiálu. Napríklad odolný membránový ventil P8 dokáže nahradiť 99% konkurenčných ventilov v bezvodých pisoároch, má garantovanú životnosť 6 – 18 mesiacov, funguje pri rôznych tlakoch potrubí a vďaka nemu nemajú na funkčnosť celého zariadenia žiadny negatívny vplyv ani predmety padnuté do pisoára. Jeho inštalácia je úplne bezproblémová, takže si nemusíte robiť starosti ani s výmenou novinky za pôvodný kus.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles