Oceľové montované haly prinášajú veľké výhody, najmä do priemyselnej výstavby

26. apríla 2017 Podnikanie 2384 Views
Oceľové montované haly prinášajú veľké výhody, najmä do priemyselnej výstavby

Oceľ je nesmierne kvalitný a životný materiál, ktoré je výhodne využiť aj pri stavbe budov. Obzvlášť takých, ktoré sú určené na priemyselné využitie. V nich totiž práve oceľové konštrukcie dokážu vytvoriť haly požadovaných rozmerov, ktoré sú rýchle a ekonomické z hľadiska výstavby a maximálne funkčné z hľadiska bežnej prevádzky.

Montované haly s rôznym využitím patria medzi stavby s najrýchlejším časom výstavby. Oveľa viac času dokonca zaberú prípravné práce súvisiace s tvorbou vhodného podkladu (betónovej dosky), než samotná výstavba konštrukcie. Tá je vyrobená v špecializovanej spoločnosti priamo na mieru a na miesto výstavby sa už len dovezie a odborne zloží. Premenené na reálny čas, od fázy návrhu až po finalizáciu je montovaná hala hotová v rade niekoľkých týždňov.

Vlastnosti ocele ako stavebného materiálu

Hlavným stavebným materiálom na výstavbu montovaných hál je oceľ. Tá tvorí nielen základnú nosnú konštrukciu, ale aj výplň. Samozrejme, tá podľa potreby môže byť doplnená aj vhodným izolačným materiálom. Oceľové haly sa stavajú zo špeciálne upravenej ocele lisovaním za studena, čím tento kov získa ešte lepšie vlastnosti na jeho použitie ako hlavný stavebný prvok. Takáto oceľ je veľmi ľahká, no napriek tomu extrémne pevná a takisto nadobúda aj zaujímavú tvárnosť. Uvedené charakteristiky podmieňujú nielen možnosť ľubovoľného tvarovania oceľových prvkov, ale aj nenáročnú výstavbu, ktorú zvládnu len dvaja montéri.

Obrovská tvárnosť oceľových budov

Vďaka vysokej variabilite oceľových konštrukcií sú objekty vystavané práve s ich použitím využiteľné na rôzne účely. Ten je vhodné premietnuť už vo fáze plánovania, čím sa dokážu maximálne naplniť očakávania a charakter stavby prispôsobiť jej budúcej funkcií. Najčastejšie sa z oceľových konštrukcií stavajú výrobné haly, obrovské skladovacie priestory, hangáre, dielne, no nie je vylúčená ani výstavba administratívnych priestorov či polyfunkčného objektu spájajúcu výrobnú funkciu s administratívnym zázemím.

Kompletnej realizácií oceľových montovaných hál sa zaoberá aj spoločnosť Frisomat, ktorá je v tejto oblasti lídrom na slovenskom trhu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles