PZP si už rovnako ako elektroniku kúpite online

5. marca 2018 Poisťovne 3616 Views
PZP si už rovnako ako elektroniku kúpite online

Vodiči alebo majitelia vozidiel si už zvykli na množstvo poplatkov, ktoré musia v súvislosti s využívaním svojho vozidla platiť. Či už ide o prihlásenie do evidencie, absolvovanie pravidelnej technickej či emisnej kontroly, poplatky za využívanie diaľnic, daň z motorového vozidla alebo v neposlednom rade samotné tankovanie pohonných hmôt. Jedným z poplatkov, ktorému sa pri pojazdnom vozidle rovnako nevyhnú, je aj poistné za povinné zmluvné poistenie. Keďže je toto poistenie povinné zo zákona, uzatvoriť si ho musia. Kto sa predsa len rozhodne tak neurobiť, hrozí mu pokuta pri bežnej kontrole, ale čo je horšie – preplatenie škody v prípade spôsobenia nehody z vlastného vrecka. V každom prípade je tak pár desiatok eur určite lepšou voľbou ako potom tisíce eur za spôsobenú škodu. Aby však nemuseli platiť horibilné sumy za PZP, využiť môžu praktický online nástrojceny poisťovní si porovnať. Nájdu si tak tú najvýhodnejšiu možnosť, ako si splniť svoju zákonnú povinnosť.

Nielen porovnať, uzatvoriť, ale aj zaplatiť online

Keďže internet a moderné technológie dnes využívajú ľudia na každom kroku, využiť ich môžu aj pri uzatváraní poistenia auta. Prostredníctvom jednoduchého formuláru si doplnia údaje o sebe a vozidle a po nájdení najlacnejšieho PZP si ho v danej poisťovni rovnako ľahko môžu aj uzatvoriť. Všetky doklady o poistení dostanú elektronicky na ich e-mail. Nemusia sa obávať ani o úhradu. Na výber majú viacero možností, ako poistné za PZP uhradiť: klasicky – poštovou poukážkou alebo modernejšími spôsobmi – cez internetbanking, platobnú kartu či dokonca prostredníctvom QR kódu. Záleží len na ich výbere a možnostiach danej poisťovne, ale prostredníctvom portálu Netfinancie.sk je možná aj úhrada okamžite po uzatvorení zmluvy. Samozrejme, dodržané sú všetky bezpečnostné opatrenia, takže všetky údaje sú v úplnom bezpečí. Ak by sa vyskytol nejaký problém s poistením alebo so samotnou platbou, vždy je možné kontaktovať pracovníkov spoločnosti, ktorí každému radi pomôžu a poradia.

Pri PZP online pozor na dátum splatnosti!

Pri platbe za poistenie je potrebné, aby sa dodržal dátum splatnosti, ktorý sa v jednotlivých poisťovniach môže líšiť. Niektoré umožňujú zaplatiť v rámci istej lehoty po dni začiatku poistenia, iné takúto možnosť nedávajú. V každom prípade je deň splatnosti posledným dňom, kedy je možné úhradu vykonať. Keďže ide o online povinné zmluvné poistenie, jeho platnosť je daná nielen dňom začiatku poistenia, ale aj prijatím peňažných prostriedkov na bankový účet poisťovne. Ak to klienti nestihnú, žiaľ, poistenie si musia uzatvoriť nanovo. Nemusia mať však žiadne obavy, nie sú s tým spojené žiadne poplatky. Dôležité je len to, aby mali na svoje auto PZP uzatvorené a zaplatené. V prípade, že by bola potrebná akákoľvek rada alebo pomoc, určite je dobré obrátiť sa na odborníkov z Netfinancie.sk.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles