Chcete vypovedať starú zmluvu PZP a neviete, ako na to?

2. novembra 2017 Poisťovne 2201 Views
Chcete vypovedať starú zmluvu PZP a neviete, ako na to?

Pokiaľ chcete ukončiť existujúce poistenie, krok č. 1  je poslať výpoveď svojej starej zmluvy PZP. Výpoveď musí byť poisťovni doručená aspoň 6 týždňov pred koncom poistného obdobia a musí mať písomnú formu. Pokiaľ nestihnete túto 6-týždňovú lehotu, je vaše PZP platné aj nasledujúce poistné obdobie, preto je najlepšie nenechať to na poslednú chvíľu. Tlačivo výpoveď zmluvy PZP nájdete na internete, stačí ho vypísať, podpísať a poslať poštou. Kým vypoviete existujúce PZP, je rozumné nerozhodovať sa výlučne pre najlacnejšie a zvážiť pri výbere nového aj ďalšie parametre.

Často PZP vyššie len o pár € ročne vám môže poskytnúť rôzne užitočné služby a výhody, ktoré oceníte práve v kritických situáciách. PZP kryje síce v prvom rade škody spôsobené „tým druhým“, ale vo svojom aute vozíte príbuzných, deti alebo známych a ako vodič nesiete zodpovednosť za nich, preto je kvalitná a profesionálna likvidácia veľmi dôležitá, obzvlášť, ak sa škoda týka práve ich.

Nezanedbateľným benefitom je aj nonstop pomoc na cestách doma aj v zahraničí. Nie všetky PZP poskytujú aj asistenčné služby, mnohé len ako samostatné pripoistenie za poplatok. Výhodou ČSOB je, že vodiči získajú asistenčné služby už automaticky v každom poistení.

S bezpečnosťou ušetríte na PZP

Príčiny nehodovosti sa rôznia, ale najviac, až 40 % zapríčiní nedostatočná pozornosť vedeniu motorového vozidla. Ďalej nasledujú príčiny ako neprispôsobenie jazdy stavu ciest, nedostatočná vzdialenosť a iné.

Mnohým nehodám sa však dá zabrániť. Pokročilé asistenčné systémy vodiča (ADAS – Advanced driver assistance systems) podporujú bezpečnú jazdu a môžu výrazne zmierniť dôsledky  dopravných nehôd, prípadne sa im úplne vyhnúť. Medzi tieto systémy patria: adaptívny tempomat, systém núdzového brzdenia, monitorovanie mŕtveho uhla, varovanie opustenia jazdného pruhu, parkovacie senzory, E-call a autonómne riadenie. Dokážu znížiť nehodovosť na cestách až o 27,5 % a na diaľniciach o 25,7 %.

Tieto systémy sú niekedy v základnom balíku auta, niekedy sú za príplatok, závisí od konkrétneho typu auta a výbavy. Ak klient myslí na bezpečnosť a má auto vybavené niektorými z týchto systémov, ako jediná poisťovňa na trhu ho ČSOB odmení zaujímavou zľavou z PZP, a to stačí mať aspoň jeden zo systémov ADAS.

Myslite pri uzatváraní PZP aj na vaše auto

Plusom pri uzatváraní PZP je, ak si  môžete dojednať aj havarijné pripoistenia, a tým vyriešiť možné škody na vašom aute. ČSOB umožňuje v rámci PZP kedykoľvek si pripoistiť aj odpoistiť celý rad voliteľných havarijných pripoistení, ktoré zabezpečia auto pre prípad živelnej udalosti, kolízie vozidla so zverou, krádeže vozidla, ako aj všetky sklá na vozidle v prípade ich poškodenia.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles