Na výpočet PZP môžete vyskúšať aj online kalkulačku

15. marca 2017 Poisťovne 2749 Views
Na výpočet PZP môžete vyskúšať aj online kalkulačku

Kúpili ste si vlastné auto? Bohužiaľ, mať vodičský preukaz a k tomu automobil vám na bezproblémové jazdenie nestačí. Ako vlastník motorového vozidla ste spolu s autom získali aj rôzne povinnosti. Okrem iného aj zabezpečiť si povinné zmluvné poistenie, bez ktorého na cesty ani len nevychádzajte.

Výpočet PZP pomôže vyriešiť online kalkulačka

Pri výpočte výšky poistného sa berie do úvahy adresa a vek poistníka a technické parametre poisteného vozidla. Tam patrí napríklad jeho vek či výkon a objem motora. Mnohé poisťovne poskytujú nižšiu výšku poistného napríklad za istý počet mesiacov bez zapríčinenej dopravnej nehody. Ak máte u nich uzatvorenú aj inú zmluvu, tiež vám to môže výrazne pomôcť.

Výpočet PZP značne uľahčí využitie online kalkulačky, ktoré ponúkajú mnohé poisťovne. Jednorazovo zadáte údaje a prepočítate si poistné vo všetkých poisťovniach. Výpočet PZP bude hračkou pre každého.

Za luxus si priplatíte

Luxusné auto vám síce prinesie pochopiteľné nadšenie a radosť, no spolu s tým aj vyššie povinné zmluvné poistenie. Proti iným lacnejším modelom sa cena poistného navýši. Povinné poistenie sa však neoplatí obchádzať. Ak by ste ho totiž nemali, ani pri bežnej cestnej kontrole by ste sa nevyhli pokute.

Na výšku poistného vplýva aj smer vašich jázd

K faktorom, ktoré ovplyvňujú výšku PZP, patrí aj to, ako budete dané vozidlo používať. Niektoré poisťovne prihliadajú aj na vlastnosti vodiča či majiteľa motorového vozidla. Na výšku poistného vplýva aj lokalita, v ktorej žijete a šoférujete, ako aj vaše skúsenosti s vedením automobilu. Povinné zmluvné poistenie si v súčasnosti môžete nastaviť aj podľa seba.

 

Foto: Bigstockphoto

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles