Porovnajte si zákonné aj havarijné poistenie online

30. júna 2016 Poisťovne 2302 Views
Porovnajte si zákonné aj havarijné poistenie online

V súčasnej dobe na trhu pôsobí množstvo poisťovní, ktoré sa predháňajú svojimi ponukami. No staviť výhradne na pútavú televíznu reklamu danej poisťovne je nezmysel. V reklamách sa často objavujú príliš nízke sumy za zákonné alebo havarijné poistenie, na ktoré dosiahnu iba majitelia slabých vozidiel. A ak si necháte vypočítať ročnú sadzbu priamo pre váš automobil, prekvapí vás nebesky vysoká suma. V nasledujúcich riadkoch vám preto prezradíme, kde porovnať zákonné a havarijné poistenie online.

Zákonné poistenie, ako už samotný názov napovedá, je vymedzené zákonom. Majitelia nepoistených motorových vozidiel sa vystavujú riziku vysokých pokút. A navyše v prípade dopravnej nehody, ktorú by spôsobili, musia hradiť všetky škody na majetku a zdraví ostatných účastníkov nehody z vlastného vrecka. Zákonné poistenie totiž dokáže pokryť škody na majetku a zdraví ostatných účastníkov dopravnej nehody, ktorú ste vy zapríčinili. No z poistenia sa už nehradí škody spôsobené na vašom vozidle. Dohodnúť si môžete napríklad PZP Union alebo u inej poisťovne. Záleží na tom, ktorá vám ponúkne optimálnejšie podmienky.

Havarijné poistenie síce nepredchádza odcudzeniu vášho vozidla, ale môže vám v prípade poistnej udalosti uhradiť škody. Poškodenie automobilu vandalizmom, živelnou pohromou, neoprávneným použitím vozidla či haváriou hradí práve havarijné poistenie, ktoré už nie je zo zákona povinné.

Kde porovnať poistenie online?

Veľkej popularite sa tešia internetové nástroje, ktoré pomáhajú vyhľadať lacné poistenie. A ak nájdete zákonné poistenie či havarijné poistenie lacnejšie, než doteraz platíte, potom stačí požiadať o zrušenie PZP u stávajúcej poisťovne a dohodnúť si cenovo prívetivejší produkt.

K týmto účelom slúži portál onlinePorovnanie.sk, kde do formulára vyplníte základné informácie o vašom vozidle. A na základe zadaných údajov sa vám zobrazia ponuky jednotlivých poisťovní.

Autorské právo: hjalmeida / 123RF Reklamní fotografie


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles