Moderný trend – sťahovanie obyvateľstva za prácou

26. novembra 2015 Aktuality 2976 Views
Moderný trend –  sťahovanie obyvateľstva za prácou

Nezdá sa vám, že v dnešnej dobe sa až príliš veľké množstvo osôb presúva z jedného konca krajiny na druhý koniec krajiny len preto, lebo tam našlo prácu? Zdá sa vám to dobré alebo zlé? Myslíte si, že sťahovanie obyvateľstva je príliš dobré pre jednotlivcov, ktorí musia opustiť celú svoju rodinu len preto, aby zarobili peniaze? Nie je to dobré. Niekoľkoročné alebo niekoľkomesačné odlúčenie od rodiny vplýva na psychiku človeka. Viete si predstaviť, že rodinných príslušníkov nebudete vidieť len preto, lebo si jednoducho nebudete môcť dovoliť ťahať svoju rodinu preč z miesta bydliska zo dňa na deň? Bohužiaľ častokrát sa takáto krutá realita stáva. Všetko len pre prácu. No ale kde by sme boli, keby sme boli nezamestnaní? Nad tým sa už málokto pozastaví.

 

Kedy si máte vybavovať prechodný pobyt?

 

Niekedy to stačí vyriešiť úplne jednoducho. Miesto svojho pobytu na určitý čas zmeníte. Kedy však musíte nahlasovať svoj prechodný pobyt? Dokedy ho máte nahlasovať? Množstvo otázok, ale málo odpovedí. Poprípade žiadna. Prechodný pobyt je potrebné nahlásiť na ohlasovni do 10 dní od ubytovania. Výhodou prechodného pobytu je to, že nemusíte meniť všetky doklady len preto, že ste prišli za prácou do iného mesta. Stačí vám vybaviť si prechodný pobyt na príslušných orgánoch. Pozor – nahlásenie prechodného pobytu by sa malo uskutočniť vtedy, keď viete, že na mieste prechodného pobytu budete viac ako 90 dní. Každé jedno konkrétne mesto má iné podmienky. Preto  si nenechávajte všetky povinnosti na poslednú chvíľu. Vybavte si všetko včas. Hádam len nechcete mať zbytočné problémy a opletačky?

 

Domov je domov!

 

Aj keď ste niekedy nútení utekať za prácou, vždy premýšľate nad svojim domovom. Je dobré, keď vaše miesto trvalého pobytu je stále to isté. Je to miesto, kde ste sa narodili. Je to miesto, kde ste robili svoje prvé kroky, ktoré vás ale aj tak postupom času zaviali niekam, kde budete mať väčší potenciál. Spomínajte v dobrom na miesto svojho trvalého pobytu. Vedzte, že vždy vás to bude ťahať naspäť domov. Veď domov je predsa domov! Najlepšie miesto trvalého pobytu bolo to, kde ste sa narodili.

 

FOTO:  © maxsim / Dollar Photo Club


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles