Kto sporí, ten zároveň šetrí

10. decembra 2017 Podnikanie 2593 Views
Kto sporí, ten zároveň šetrí

Byť živnostníkom znamená starať sa o všetky potrebné náležitosti sám. Od vybavovania samotného živnostenského listu a vedenia účtovníctva, cez vyplňovanie daňového priznania a zháňanie zákaziek. Navyše, ďalšou nevyhnutnou starosťou je založenie si podnikateľského účtu v banke.

Ak ste v tomto smere nadmieru finančne zdatný, tak potom nasledujúce riadky rovno preskočte. Predpokladáme však, že väčšina živnostníkov “začiatočníkov” si s radosťou od nás nechá poradiť.

Vybrať si na Slovensku akúkoľvek banku na založenie a vedenie nášho podnikateľského účtu určite nie je žiadnym problémom. Lenže účet samotný už dnes nepostačuje. Súčasný klient je oveľa náročnejší než kedysi. Má záujem nielen nechať si spravovať peniaze, ale zároveň sú žiadané možnosti ich efektívneho zúročenia, sporenia, šetrenia – skrátka rôzne benefity.

Niekedy chodíme a zisťujeme informácie osobne návštevou bánk. Inokedy počúvame referencie od svojich známych a sme rozhodnutí. Inokedy zase presedíme hodiny pri počítači. Nakoniec však zvyčajne prídeme k tomu jednému záveru. Všade nás lákajú bez rozdielu na to isté.

Vyberte si veľa za málo muziky

Kto však trpezlivo hľadá, zvyčajne skôr či neskôr nájde. A my sme naozaj našli. Ide o podnikateľský účet mKonto Biznis. Za založenie a vedenie tohto podnikateľského účtu – ďalej prichádzajúce a odchádzajúce platby, trvalé príkazy, inkasá, prevody medzi účtami – neplatíte absolútne nič.

Dokonca i vykonávanie platieb medzi ostatnými bankami v rámci krajín SEPA je uskutočnené rýchlo a bez zbytočne vyhodených peňazí. Iba v prípade zadania platby v rámci Slovenska alebo do zahraničia prostredníctvom backingcall centra mLinky sa tieto spoplatňujú podľa aktuálneho cenníka.

S platobnou kartou sa nikdy nestratíte

Úplnou samozrejmosťou k biznis účtu od mBank je aj platobná karta. Tá je taktiež celkom zadarmo v prípade, ak vyberiete do jedného mesiaca z bankomatov na území Slovenska alebo v zahraničí sumu aspoň 70 eur. V opačnom prípade, teda do sumy 69,99 eur zaplatíte banke 1,30 eura.

Banka okrem iného ponúka do konca roka možnosť 1 500-eurového vkladu zadarmo raz mesačne prostredníctvom Slovenskej pošty. Týmto banka vyšla v ústrety najmä malým podnikateľom ukladať hotovosť/tržby na ich účty.

Podnikajte a sporte zároveň, ušetríte

Čo by to bol za podnikateľský účet, keby neposkytoval možnosť sporenia vašich ťažko zarobených peňazí. Nemusíte kupovať hlinené prasiatko a napchávať ho drobnými mincami – mBank to spraví za vás.

Popri spomínanom podnikateľskom účte si totiž môžete založiť aj eMax Biznis – taktiež bez akýchkoľvek poplatkov za zriadenie a vedenie. Ten nie je viazaný vkladom a zostatkom na účte. Máte k dispozícii všetky prichádzajúce a jednu odchádzajúcu platbu úplne zadarmo.

Vaše voľné prostriedky sa zúročia výhodnou úrokovou sadzbou a môžete si ich potom presunúť na bežný podnikateľský účet. Ide skrátka o sporenie pri každej platbe alebo inak, keď podnikáte, tak šetríte.

Sporia všetci bez rozdielu veku

Ani nemusíme pripomínať, že nielen podnikateľom so založeným účtom v mBank je umožnené sporiť. Sporiace účty sú určené rovnakou mierou aj bežným klientom. Tí – ak sa neuspokoja iba s osobným mKontom – si vyberú medzi účtom eMax, eMaxPlus, mSporenie, alebo tiež termínovaným mVklad-om. Určia si spôsob sporenia, a to buď zaokrúhľovaním uskutočnených transakcií smerom nahor, sporením rovnakej sumy, alebo percentom z danej platobnej transakcie.

Pre deti od narodenia po dovŕšenie pätnásteho roku je napríklad pripravený bankový účet mKonto pre deti. Deti sa tak od raného veku zoznámia so základmi ekonomiky. Nasporené peniažky im prídu vhod na sladkosti, alebo im rodičia za ne kúpia niečo hodnotné. K účtu dostanú kartu zadarmo a zadarmo sú aj tri mesačné výbery (limit nastavia rodičia).

Tínedžeri od pätnásť do osemnásť rokov môžu disponovať študentským účtom mKonto #navlastnetriko. Športové podujatia, návšteva kina, diskotéka a pod. – na toto potrebuje mladý človek peniaze a mBank o tom vie. K tomu bezkontaktná karta s možnosťou troch výberov mesačne bez potvrdenia o štúdiu, stačí predložiť občiansky preukaz.

Dajte si poradiť kdekoľvek a kedykoľvek

Ako sme uviedli, mBank je najmä internetová banka. Má to však ale svoje výhody. Akýkoľvek spomínaný účet si môžete založiť online formou, priamo z tepla svojho domova. Ak tomuto novátorskému spôsobu stále nedôverujete, zájdite do kamennej pobočky danej banky. Uznávame, že nie každý bankový produkt je vhodné kupovať – ľudovo povedané – na kolene. Preto buďte sústredení, získajte čo najviac informácií a dobre zvážte svoje kroky.

My vám držíme palce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles