3 tipy, ako si zorganizovať pracovný stôl

28. júla 2016 Podnikanie 6025 Views
3 tipy, ako si zorganizovať pracovný stôl

Mnoho z vás pracuje v kancelárii a dobre pozná problém s organizáciou pracovného stola. Po príchode položíme kľúče na najbližší kancelársky nábytok, zložíme si veci a zrazu máme neporiadok. Neviete, ako si udržať poriadok na stole? Skúste to takto.

 

  1. Zredukujte si veci na stole

 

Potrebujete mať počas celej pracovnej doby na stole prázdne poháre od čaju, vody alebo kávy? Je potrebné, aby ste počas celého dňa mali na stole všetku desiatu, čo ste si doniesli? Určite nie. Práve preto ak máte k dispozícii kuchynský dres, všetky potraviny si položte práve tam. Uvidíte, že tieto nepotrebné veci vám môžu ušetriť miesto a uvoľnia ho trebárs na tlačiareň naplnenú tonerom Samsung.

 

  1. Využite organizéry

 

Snažte sa hŕbu papierov vložiť do organizéra. Vďaka nemu budete mať prehľad v tom, kde sa čo nachádza a nebudete blúdiť a vyhadzovať všetky papiere pri hľadaní jedného konkrétneho. Stačí skočiť do papiernictva a kúpiť si všetko, čo potrebujete (spinky, bloky, šanóny, spisové dosky a iné). Ak už budeme mať všetko nakúpené, sadnite si do kancelárskeho kresla a spravte si poriadok.

 

  1. Vyhoďte nepotrebné veci do koša

 

Papiere, ktoré sú neaktuálne, vyhoďte do koša. Takýmto spôsobom by sa vám za deň nahromadilo veľké množstvo dokumentov, ktoré by vám zavadzali v práci. Ak máte k dispozícii nejakú škatuľu, dajte si ju pod alebo vedľa pracovného stolu. Triedené papiere následne dovezte do zberu.

 

Dbajte na organizáciu pracovného stola. Ak by ste nemali poriadok na stole, nemohli by ste svoj pracovný stôl vyčistiť. Treba si uvedomiť, že aj na pracovný stôl sadá prach a hromadia sa na ňom baktérie, ktoré treba odstrániť.

Tip na záver

 

Ak plánujete v blízkej dobe meniť pracovný stôl, apelujte na to, že chcete priestrannejší stôl s otvormi na káble. Nezabúdajte na organizáciu aj mimo pracovného stola. Ak pri práci potrebujete rôzne knižné materiály, nebolo by dobré, keby ste ich mali rozhádzané po celej kancelárii. Z toho vyplýva, že okrem pracovného poriadku na stole by ste mali dbať na poriadok aj v poličkách.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles