Investície do podielových fondov

6. októbra 2015 Ekonómia 3796 Views
Investície do podielových fondov

Mnoho ľudí, ktorým ostanú nejaké peniaze navyše, rozmýšľa nad možnosťami, ako ich použiť, respektíve investovať. Existuje nespočetné množstvo možných investícií, od nákupu kryptomien až po investíciu do nehnuteľností. Každá investícia so sebou prináša nejaký potenciálny zisk, ale aj riziko s ňou spojené. Tieto dve charakteristiky investícií väčšinou rastú či klesajú opačným smerom, teda čím viac môžete zarobiť, tým bude investícia rizikovejšia. Najmenej rizikové investície väčšinou prinášajú iba veľmi nízky zisk.

Ďalšou charakteristikou investícií, ktorú netreba prehliadať, je likvidita. Likvidita vyjadruje to, ako rýchlo a jednoducho viete svoju investíciu v prípade potreby premeniť na peniaze v hotovosti. Ak investujete peniaze do nehnuteľnosti, a v budúcnosti budete potrebovať túto nehnuteľnosť predať, tento proces nebude vôbec jednoduchý. To isté platí pre ďalšie formy investície, ako napríklad termínované vklady či mnohé iné.

Podielové fondy predstavujú zaujímavú formu investície s vysokou likviditou. Ak budete potrebovať hotovosť, môžete veľmi jednoducho svoj podiel vo fonde predať a peniaze mať na účte často už do pár dní. Čo sa týka rizika a výnosu, sú podielové fondy takisto zaujímavé. Hlavnou výhodou investovania do podielových fondov je ich nízke riziko. Tieto fondy majú obvykle veľmi široké a diverzifikované portfóliá, takže aj keď sa stane, že hodnota niektorých položiek klesne, je vysoko pravdepodobné, že zisk z iných investícií túto stratu „vykryje“.

Samozrejme, existujú aj podielové fondy s vysokým rizikom, a teda aj vysokými možnými výnosmi. Na trhu je veľa fondov, od fondov s minimálnymi rizikami a malými ziskami, až po agresívne investičné fondy, ktorých ročný výsledok môže dopadnúť akokoľvek. V takýchto fondov môžete síce zarobiť veľa peňazí, ale často aj o veľa prísť. Je na vás, aký fond si vyberiete.

© Anna  / Dollar Photo Club


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles