Aj zlyhanie je súčasťou úspechu v podnikaní

6. októbra 2015 Aktuality 2958 Views
Aj zlyhanie je súčasťou úspechu v podnikaní

Je podnikateľský chlebíček tvrdší ako ten zamestnanecký? Ťažko povedať, no určite si vyžaduje oveľa viac zodpovednosti a snahy. Teda v prípade, že si chcete odkrojiť kúsok z koláča podielu na trhu. Bez snahy, trpezlivosti a odhodlania to nepôjde. A to sa vám zíde hneď pri zakladaní svojej spoločnosti. Vyplňovanie formulárov, mlynské kolesá byrokracie, ochota štátnych úradníkov a čakanie vo fronte. Takto nejako vyzerá zakladanie spoločnosti. Ibažeby to vaše tak nevyzeralo. Ako sa tomuto vyhnúť?

 

Ušetrite si čas aj nervy

Počuli ste už výraz „ready made spoločnosť“? Je to spoločnosť založená s úmyslom ďalšieho predaja. Predaj firiem je výhodný hlavne pre tých, ktorí nechcú čakať 2 týždne, aby mohli začať podnikať. Prečo až 2 týždne? Približne toľko trvá štandardný proces založenia firmy. No keď si kúpite ready made spoločnosť, môžete začať podnikať prakticky do niekoľkých hodín po jej kúpe. Na výber máte spoločnosti, ktoré boli založené s týmto cieľom a sú bez akejkoľvek obchodnej histórie, ale aj také, ktoré boli používané, no sú účtovne vyčistené a nemajú žiadne záväzky.

 

Aby prišiel úspech, najprv príde zlyhanie

Je úplne bežné, že na to, aby ste uspeli, musíte najprv zlyhať. Vedeli by o tom hovoriť aj takí géniovia ako Steve Jobs, Walt Disney či Bill Gates. Tí sa v začiatkoch svojho podnikania veľmi trápili a boli neúspešní. Aj preto sa môžete niekedy ocitnúť v situácii, keď likvidácia firmy bude najlepším riešením. Žiadne zbytočné predlžovanie agónie, žiadne dotovanie z vlastných prostriedkov. Jednoduchý, rýchly a účinný reštart podnikania.

 

Rozlúčte sa rýchlo a bezbolestne

Lúčenie s takouto spoločnosťou by malo byť hlavne rýchle a bezbolestné. Preto vašim najlepším rozhodnutím bude, keď o výmaz firmy z obchodného registra požiadate odborníkov. Navštívte Zbavsafirmy.sk a vyberte si spôsob, ktorým sa chcete rozlúčiť so svojou firmou. Výmaz do 45 alebo radšej 7 dní? Chcete vymazať akciovú spoločnosť či nezadĺženú eseročku? Tu ste na správnej adrese.

 

FOTO: © GVS / Dollar Photo Club


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles