Cloud storage vs. tradičné úložiská: Ktorá možnosť je pre vašu firmu lepšia

1. októbra 2023 Podnikanie 333 Views
Cloud storage vs. tradičné úložiská: Ktorá možnosť je pre vašu firmu lepšia

Cloudové úložisko ponúka rôzne výhody. Prístup z akéhokoľvek miesta a zariadenia, automatické zálohovanie a obnovu dát, vyššiu bezpečnosť a škálovateľnosť. A hlavne, môže byť pre vašu firmu výhodnejšie ako tradičné fyzické úložiská.

Čoraz viac spoločností presúva svoje dáta práve do cloud storage – cloudové úložisko pre firmy. Je to služba, ktorá umožňuje užívateľom ukladať, spravovať a zdieľať svoje digitálne dáta v dátových centrách. Toto riešenie prináša množstvo výhod, o ktorých si povieme viac v tomto článku.

1. Nižšie náklady

Záleží vám na prosperovaní vášho podnikania? Nižšie náklady spojené s cloud hostingom – datacentrom pre firmy vás rozhodne potešia. Nemusíte investovať do fyzického hardvéru a platíte iba za to, čo používate. Tradičné úložiská vyžadujú vlastnú infraštruktúru, čo môže byť drahé.

2. Dostupnosť dát odkiaľkoľvek

Pandémia otvorila dvere home-office aj na Slovensku. Práve cloud úložiská dát a informácií umožňujú zamestnancom pracovať prakticky odkiaľkoľvek. Stačí internetové pripojenie a všetko je dostupné bez obmedzení.

3. Bezpečnosť

Nielen dáta, ale aj celý podnikový informačný systém si vyžaduje dokonalú bezpečnosť. Tá je kľúčovým faktorom aj pri implementácii cloud úložiska. Spoľahlivé spoločnosti ponúkajú také riešenia, pri ktorých nemusíte mať o bezpečnosť citlivých dát žiadny strach. Preto spolupracujte iba s overenými partnermi.

4. Zálohovanie a obnova

V porovnaní s tradičným úložiskom to cloudové ponúka automatizované zálohovanie a obnovu údajov. Toto je veľmi užitočné na ochranu pred stratou údajov, ich poškodením či zneužitím.

5. Škálovateľnosť

V neposlednom rade – pri cloudovom úložisku platíte len za to, čo potrebujete. Je ľahko škálovateľné a dá sa prispôsobiť potrebám vašej firmy. Cloud storage je obzvlášť vhodné pre spoločnosti, ktoré potrebujú rýchlo rozširovať svoje kapacity. Rozšírenie možno dosiahnuť jednoduchým navýšením služieb.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles