5 + 1 výhod opráv preliačin PDR metódou

10. septembra 2023 zaujímavosti 366 Views
5 + 1 výhod opráv preliačin PDR metódou

Na opravu preliačin sa využíva klasická oprava za použitia tmelu, brúsenia a lakovania alebo oprava PDR metódou. Napriek tomu, že PDR metóda je známa už niekoľko rokov, veľa motoristov o tejto oprave vie málo informácií. V prípade, že karoséria vášho auta potrebuje refresh v podobe odstránenia preliačiny, odporúčame využiť PDR opravu. Aké sú výhody a plusy tejto formy opravy?

1. Odstráni všetky preliačiny rôznej veľkosti

Postrachom pre motoristov už nemusí byť obávané krupobitie a ani vandalizmus na aute. PDR metóda je oprava, s pomocou ktorej je možné opraviť malé i veľké preliačiny. Poškodenie sa môže nachádzať na ktorejkoľvek časti karosérie, dokonca aj na zle prístupnom blatníku alebo na streche.

2. Poradí si aj s veľkým množstvom preliačin

Po krupobití zostávajú na karosérii desiatky preliačin rôznej veľkosti a tvaru. Ani veľké množstvo preliačin nie je v prípade opravy PDR problém. Jednoducho sa daná časť karosérie odmontuje, zavesí a majstri s pomocou sady na opravu  postupne odstránia jednu preliačinu za druhou.

3. Šetrná a rýchla oprava preliačin

Oprava preliačin PDR metódou je oveľa rýchlejšia ako oprava klasická. Pri klasickej oprave sa musíte s vozidlom rozlúčiť na niekoľko dní. Je to dané tým, že poškodené miesto sa brúsi, vyrovnáva tmelom a lakuje. Oprava PDR je rýchla, niektoré servisy dokážu preliačinu opraviť na počkanie. Vo väčšine prípadov oprava trvá 1 až 3 dni.

4. Zachovanie farby laku i hodnoty vozidla

Vďaka tomu, že pri PDR oprave nie je nutné lakovať karosériu, po oprave nespoznáte miesto poškodenia. Dokonca ani diagnostické nástroje preliačinu opravenú PDR nedetegujú. Na karosérii nevznikajú farebné odlišnosti a vozidlo nestráca hodnotu. Pri predaji môžete za automobil pýtať sumu ako pred poškodením.

5. Dve možnosti opravy preliačin

Jedinečné opravy preliačin PDR sú veľmi efektívne, pretože sa počas opráv využívajú rôzne metódy a prístupy. Ak je preliačina dostupná z vnútornej strany karosérie, poškodené miesto sa vytláča. Na nedostupných miestach sa pristupuje k vyťahovaniu preliačiny pomocou lepidla. V oboch prípadoch na laku nezostane žiadne poškodenie.

6. PDR opravy preplácajú poisťovne

Vďaka finančnej nenáročnosti a rýchlosti opravy je PDR u poisťovní uprednostňovaná oproti gitovaniu a lakovaniu. Ak máte vozidlo dodatočne pripoistené, zaplatíte za opravu len sumu vo výške spoluúčasti. Špecializované servisy, ktoré PDR realizujú, spolupracujú priamo s poisťovňami, takže všetky formality vybavia za vás.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles