Vymáhanie pohľadávok i odkúpenie dlhov na profesionálnej úrovni

16. mája 2020 Podnikanie 1712 Views
Vymáhanie pohľadávok i odkúpenie dlhov na profesionálnej úrovni

Ak ste aktívnym podnikateľom s vysokou pravdepodobnosťou ste sa už stretli s tým, že vám obchodný partner na základe vopred dohodnutej a podpísanej zmluvy jednoducho nezaplatil. Ide o situáciu, ktorá nie je samozrejme vôbec príjemná, ale našťastie riešiteľná. Totiž, nikdy nevieme, či dlžník bude platiť riadne a včas. Ak nie, je nutné zakročiť – môžete s procesom vymáhania pohľadávok začať svojpomocne, čo vás bude stáť nielen množstvo času, ale tiež peňazí a energie alebo radšej osloviť profesionálnu firmu, ktorá je zložená z odborníkov s dlhoročnou praxou a skúsenosťami.

Výhody využitia profesionálov na vymáhanie pohľadávok

Jednou z najväčších výhod pri vymáhaní pohľadávok pomocou profesionálov je fakt, že klient je počas celého procesu dôkladne informovaný o nových skutočnostiach. Pred tým, ako sa vôbec s celým procesom začne, je dôležité stanoviť strategický plán postupu, ktorý slúži na priblíženie skutočností týkajúcich sa daných podlžností. Odborníci okrem toho vedia precízne odhadnúť to, ako sa dlžníci pokúsia z pohľadávok vyhovoriť. Výhodou je, že aj táto znalosť pomohla mnohým podnikateľským subjektom a klientom zachrániť nielen finančné prostriedky, ale veľakrát aj samotné živobytie. Schopnosť odborníkov preukázať osobnú zodpovednosť štatutárov, ktorí vykonávali rôzne machinácie v rámci spoločnosti, umožnila získať finančné prostriedky na úhradu pohľadávok priamo od takýchto osôb.

Možnosť odkúpenia pohľadávky

Spoločnosť ponúka aj vymáhanie dlhov s odloženou splatnosťou kúpnej ceny, ktorá je naviazaná na reálne vymoženie pohľadávky. Faktorov, ktoré sú v tomto prípade podstatné, je samozrejme viac, predovšetkým ide o preverenie dlžníka či zistenie jeho platobných možností. Neváhajte a kontaktuje spoločnosť Claims Collection, s.r.o., ktorá vám pomôže nájsť optimálne riešenie.

 

About author

Related articles