Do konca roka zostávajú 3 mesiace. Ako si môžete optimalizovať účtovníctvo?

25. augusta 2018 Podnikanie 1848 Views
Do konca roka zostávajú 3 mesiace. Ako si môžete optimalizovať účtovníctvo?

Je na čase dať si firmu do poriadku? Alebo len máte po lete viac voľného času? Nech už je to akokoľvek, do konca roka máte možnosť priviesť svoje podnikanie na lepšiu koľaj. Ako na to, sa dovziete v článku.

Ušetrite na odvodoch

So správnym mzdovým účtovníctvom máte možnosť ušetriť na sociálnom a zdravotnom poistení. Niektorí zamestnávatelia odvádzajú za zamestnancov príliš veľa peńazí. a superhrubá mzda je tak dvojnásobkom toho, čo zamestnanec skutočne dostane. Jediný, kto zarobí, je poisťovňa a štát.

Majte vo všetkom poriadok

Ak chcete mať úspešnú firmu, musíte v nej mať poriadok. Kartotéky, stoly, faktúry aj dodacie listy musia mať svoje miesto. Až potom môžete začať riešiť to, prečo ste v mínuse a prečo vám celá firma pomaly padá na hlavu.

Zverte to odborníkovi

Daňové poradenstvo je dostupná služba, ktorá vám za nie príliš veľký balík peňazí ušetrí obrovský balík peňazí. Prečo by ste mali Štátu preplácať stovky eur ročne navyše, Oberáte len seba a svoju rodinu o čistú mzdu. Nechajte si poradiť od odborníka.

Nenechajte sa zaskočiť

Tým, že sa budete venovať účtovníctvu a daniam poriadne, budete pripravení aj na finančnú kontrolu. Viete, že máte všetko v poriadku a všetko je legálne. Naopak ak nie ste pripravení, môže sa stať, že v niečom robíte chybu a vykoledujete si mastnú pokutu.

Pomôžte zamestnancom

Vďaka vymakanému účtovníctvu môžete získať celkom dosť aj pre vašich zamestnancov. Prekonzultujte s nimi prácu na živnosť alebo nech si založia s.r.o.-čky aj oni. Oni viac zarobia, vy menej miniete. Jednoduchá matematika.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles

Tipy a inšpirácie, ako začať s podnikaním a vlastným biznisom

1391 Views