Ako si nájsť skutočne dobrého a spoľahlivého účtovníka?

12. novembra 2017 Podnikanie 2684 Views
Ako si nájsť skutočne dobrého a spoľahlivého účtovníka?

Či už ste začínajúci živnostník alebo veľká firma, tajomstvom úspechu a finančných ziskov je hlavne dobrá znalosť účtovníctva. Na to však treba roky praxe, neustále aktualizovaný prehľad a v ideálnom prípade aj vyššie ekonomické vzdelanie. Väčšina ľudí práve preto siaha po externom účtovníkovi alebo firme. Ako však vybrať toho najlepšieho?

Roky praxe ako podmienka

Čas môže byť v konečnom dôsledku irelevantný, no čím dlhšie robil účtovník svojim klientom účtovníctvo, tým viac skúseností má. Veľké množstvo účtovníkov má skúsenosti len s jednoduchým účtovníctvom, čo môže byť v prípade väčšej firmy problém.

Účtovník, ktorý sa tejto práci venuje na plno a nielen ako privyrobenie popri práci, veľmi často ovláda aj podvojné účtovníctvo. Takýto človek dokáže sám oblúžiť všetky ekonomicko organizačné potreby väčších firiem. Či už ako interný zamestnanec, alebo externá výpomoc.

Nezabúdajte na zamestnancov

Mzdy a personalistika sú ďalším kameňom úrazu, kedy si mnohé firmy uvedomia, že vystaviť výplaty desiatkam osôb nieje také jednoduché. Často sa na mzdy a personálno ekonomickú prácu naberá ďalší sólo človek. Spolupracuje so samotným personalistom, ktorý má na starosti pohovory, výber zamestnancov, konzultácie s nimi a ďalšiu agendu týkajúcu sa výlučne ľudských zdrojov.

Existuje ideálne riešenie?

Na túto otázku sa len veľmi ťažko hľadá odpoveď. Výborným riešením je však externá firma, ktorá má široké spektrum ponúkaných ekonomických služieb a spoľahlivo sa postará o dane, účtovníctvo, mzdy a aj o ľudské zdroje. Na prípade firmy väčšinou pracuje viac odborníkov, ktorí vždy dodržia deadline a majú v malíčku všetky najmodernejšie trendy.

Riešiť troch samostatných externých ľudí môže byť ťažké už len z hľadiska komunikácie. Interní ľudia predstavujú ďalšie zbytočné náklady. Firmy špecializujúce sa na ekonomické služby sú preto najčastejšou voľbou veľkých a úspešných firiem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles