Ako založiť s.r.o.? Máme pre Vás návod!

15. októbra 2015 Podnikanie 2528 Views
Ako založiť s.r.o.? Máme pre Vás návod!

Posledné štatistiky hovoria, že mnohí zamestnanci sa rozhodli zmeniť svoj zamestnanecký status a zakladajú si živnosti. Rozšíril sa aj okruh vytvorených a založených spoločností s ručením obmedzeným – s.r.o. . Na začiatku podnikania je dôležité rozhodnúť sa pre správnu právnu formu. Alternatívou je založenie s.r.o – spoločnosť s ručením obmedzeným.

Založenie s.r.o. je proces, ktorý má zákonom predpísanú formu. Pri zakladaní s.r.o. je potrebné dodržať niekoľko krokov. Pripravte sa na vybavovanie niekoľkých dokumentov, je potrebné splatiť správne poplatky,” oboznamuje Adam Greksa, zo spoločnosti P.I. GROUP, ktorá sa zaoberá založením s.r.o. “na kľúč”.

Vyberáme obchodné meno a sídlo s.r.o. 

“Kľúčovým a základným krokom pred založením s.r.o. je výber obchodného mena a určenie si konateľov spoločnosti. Meno obchodnej spoločnosti v právnej forme s.r.o. by malo byť úderné a originálne, aby odlíšilo Vaše podnikanie od konkurencie,” pokračuje Greksa.

Ak si vyberiete meno, ktoré už v súdnom registri existuje, pripravte sa na to, že súd Vám spoločnosť do obchodného registra nevykoná. Na stránke Obchodného registra si môžete overiť dostupnosť obchodného mena.

Sídlom budúcej založenej s.r.o. môže byť bytový dom, alebo nebytový priestor či rodinný dom. Spoločníci alebo konatelia môžu mať dokonca trvalý pobyt na adrese sídla s.r.o. Potrebné je preukázať vlastníctvo nehnuteľnosti, alebo musíte mať písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti na využívanie priestorov na podnikanie založenej s.r.o.

Založenie s.r.o. a konatelia 

“Zakladateľské dokumenty musia obsahovať zmienku o konateľovi alebo konateľoch, výšky vkladov jednotlivých spoločníkov a konateľov a údaje o správcovi vkladu, ktorým býva zvyčajne jeden zo spoločníkov. Minimálne imanie spoločnosti s ručením obmedzeným, je stanovené na sumu 5000 €, pričom minimálny vklad jednotlivých spoločníkov je zákonom stanovený na 750 €.  s.r.o.” uzatvára náš rozhovor Adam Greksa z “ready made s.r.o.” spoločnosti P.I. GROUP.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles