Ako vám pri podnikaní môže pomôcť založenie s. r. o.? 

18. mája 2018 Podnikanie 2072 Views
Ako vám pri podnikaní môže pomôcť založenie s. r. o.? 

 

Už nejaký čas podnikáte ako živnostník a rozmýšľate, ako posunúť svoje podnikanie na vyššiu úroveň? Založenie s. r. o. je jedným z riešení tejto situácie. Čo všetko vám nová s. r. o.- čka môže ponúknuť a ako sa neutopiť v záplave byrokracie?

Založenie novej firmy

Pri založení novej spoločnosti máte možnosť napraviť staré chyby alebo posunúť svoju značku na úplne novú úroveň. Ak ste si pri podnikaní vytvorili zopár nespokojných zákazníkov či dokonca nepriateľov, teraz máte možnosť vstúpiť na trh s novým menom a značkou.

Lepšie možnosti pri optimalizácii odvodov

Založenie s. r. o. vám ponúka nové možnosti pri optimalizácii výšky odvodov, nákladov a daní. Môžete sa stať platcom DPH, môžete sa zamestnať vo vlastnej firme, môžete vo firme zamestnať aj člena rodiny na niekoľko hodín mesačne a platiť tak za neho odvody v prípade, že si nemôže nájsť zamestnanie a môžete si rôznymi spôsobmi legálne optimalizovať dane. Neobmedzené možnosti vám vysvetlí každá dobrá účtovníčka.

Zamestnajte nových ľudí

Ako s. r. o.-čkar už máte skutočnú firmu, v ktorej môžete zamestnávať ľudí a vyplácať im mzdu. Nemusíte teda spolupracovať len s inými živnostníkmi, ktorým platíte peniaze na faktúru. Noví zamestnanci vám prinesú množstvo výhod a úľav, s ktorými môžete ďalej pracovať.

Vzdelajte sa v účtovníctve

Účtovníctvo je najlepšie nechať na profesionálnu firmu alebo jednotlivca, ktorý sa tomu venuje naplno a ktorý tomu rozumie. Aj tak je však vhodné, aby ste sa vzdelali v rôznych odvetviach podvojného účtovníctva a mali lepší prehľad o tom, čo sa deje so mzdami, odvodmi a daňami vo vašej firme. Sami tak budete v budúcnosti môcť navrhovať postupy, ktoré odľahčia vašu firmu od neprimerane vysokých odvodov, daní a nákladov. Podnikanie na Slovensku nikdy nebolo jednoduché, no so správnymi vedomosťami sa to dá vylepšiť.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles