Aké vchodové dvere vybrať?

11. septembra 2019 zaujímavosti 2354 Views
Aké vchodové dvere vybrať?

Na výbere nových vchodových dverí si dajte skutočne záležať. Je to predsa vstupná brána do vášho obydlia, ktorá vás má chrániť a pôsobiť esteticky. O tom, aké dvere si vyberiete, rozhoduje nielen ich dizajn a cena, ale najmä vlastnosti. Rozoberme si teda jednotlivé materiálové možnosti, ktoré sa využívajú najčastejšie.

 1. Plastové vchodové dvere

Za jednotku na trhu vchodových dverí sa jednoznačne dajú považovať vchodové dvere plastové. Ponúkajú perfektný pomer ceny a kvality. Zároveň sa dajú vyhotoviť v rôznych dekoroch a farebných prevedeniach, a tak sa dokonale prispôsobia novým, aj starším stavbám. Pokiaľ ide o ich tepelnoizolačné vlastnosti, záleží od typu profilu, aký si zvolíte. Hľadajte špičkové profily od výrobcov, ktorí ponúkajú plastové vchodové dvere odolné voči poveternostným vplyvom.

Najväčšie výhody:

 • Dobrý pomer cena/kvalita
 • Minimálna údržba
 • Dobré tepelnoizolačné vlastnosti
 1. Hliníkové vchodové dvere

Uprednostňuje ich čoraz viac klientov, a to z dôvodu ich vysokej kvality a naozaj dlhej životnosti. Hliníkové dvere sú síce najdrahšie, no môžete rátať s tým, že vám vydržia aj storočie. Konštrukčne bývajú úplne dokonalé a dizajnovo sú tiež na vysokej úrovni. Pokiaľ ide o tepelnoizolačné vlastnosti, hliník je najviac vodivý materiál. Dostupné sú však už aj špeciálne zateplené profily, ktoré spĺňajú kritéria na tepelnú izoláciu.

Najväčšie výhody:

 • Najdlhšia životnosť
 • Absolútna bezpečnosť a odolnosť
 • Moderný dizajn
 1. Drevené vchodové dvere

Drevo volia najmä milovníci tradičného dizajnu. Pôsobí totiž teplo a príjemne. Drevené vchodové dvere sa pýšia najmä skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Ich nevýhodou môže byť potreba pravidelnej a pomerne náročnej údržby. Cenovo sa pohybujú medzi najlacnejšími plastovými a najdrahšími hliníkovými dverami.

Najväčšie výhody:

 • Výborné tepelnoizolačné vlastnosti
 • Prírodný vzhľad
 • Vhodné do pasívnych domov

Ktorý materiál si teda vybrať?

Závisí to aj od toho, aké sú vaše preferencie a či hľadáte dvere do bytu alebo rodinného domu. Hľadáte lacnejšie riešenie do bytu? Ak si zvolíte plastové dvere a plastové okná cena vás určite poteší. V prípade, že kladiete dôraz najmä na bezpečnosť, určite voľte hliník, ktorý je z týchto materiálov najodolnejší. Pokiaľ preferujete prírodný vzhľad a vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, vhodné sú pre vás drevené dvere.

 

About author

Related articles