Starostlivosť o plastové vchodové dvere

23. júla 2018 Aktuality 2871 Views
Starostlivosť o plastové vchodové dvere

Zakúpili ste si plastové vchodové dvere? Dobrá voľba. Sú totiž bezpečné, kvalitné a odolné voči poveternostným vplyvom. Navyše, sú takmer bezúdržbové a aj po rokoch si zachovávajú svoj vzhľad. Samozrejme, nejaký ten čas ich údržbe venovať musíte. No bežná údržba plastových vchodových dverí je naozaj veľmi jednoduchá a vyžaduje sa len z času na čas.

Bežná údržba plastových dverí

Pod bežnou údržbou rozumieme čistenie a príležitostné mazanie kovaní. Ako na to?

  • Čistíme plastové vchodové dvere. Na to, ako často je potrebné plastové vchodové dvere čistiť, neexistuje žiadny návod. Závisí to od vášho uváženia. Avšak v prípade, že by ste dvere zanechali dlhodobo nevyčistené, s odstránením zažratej špiny by ste mohli mať o čosi viac starostí. Odporúčame preto dvere aspoň pretrieť zakaždým, keď sa na nich objavia nečistoty. Na bežné čistenie používajte vždy len jemné čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú agresívnu chémiu. Stačí čistiaci prostriedok zriediť vo vode a pomocou klasickej handry otrieť rám dverí zvnútra aj zvonka. Nezabúdajte tiež na vnútorné časti rámu. Pri čistení nepoužívajte drôtené kefy, ktoré by mohli rám poškriabať. Dávajte pozor, aby voda nenatiekla do kovania. Ak sa tak stane, kovanie dosucha utrite.
  • Mazanie kovaní. Vchodové dvere plastové sú, čo sa týka údržby, naozaj nenáročné. Kovania stačí namazať olejom raz ročne. Zabezpečíte tým lepší chod dverí a zamedzíte prípadnému škrípaniu. Pokiaľ ide o uzamykací mechanizmus, ten spravidla nepotrebuje žiadnu údržbu. Nič však nepokazíte, ak ho maximálne raz ročne namažete vazelínou.
  • Údržba kľučiek. V prípade, že sa kľučka povolí, náprava je veľmi jednoduchá. Odsuňte plastový poklop na kľučke a skrutky utiahnite.

Špeciálna údržba a starostlivosť o vchodové dvere

Samostatnou kapitolou je špeciálna starostlivosť o plastové vchodové dvere. O čo ide? Špeciálna starostlivosť je potrebná napríklad v prípade, že vykonávate v domácnosti stavebné práce. V takom prípade je nutné rám a povrch dverí olepiť fóliou alebo krycími páskami. Používajte však UV stabilné pásky, pretože pri použití iného typu by mohol vzniknúť problém s odstránením. Okamžite po ukončení prác pásky a fólie odstráňte. To isté platí aj v prípade, že ste si dvere práve zakúpili. Fólie a nálepky je nutné odstrániť čo najskôr.

Ako vidíte, údržba plastových dverí je naozaj veľmi jednoduchá. Tieto dvere však majú aj ďalšie výhody. Ak si vyberáte vchodové dvere cena je pre vás zrejme tiež dôležitá. A práve plastové dvere patria k tým lacnejším, no svoju funkciu plnia stopercentne.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles