Začínate podnikať? Inšpirujte sa tými najlepšími

21. októbra 2016 Aktuality 2530 Views
Začínate podnikať? Inšpirujte sa tými najlepšími

Ste presvedčený o tom, že pre úspech v konkurenčnom podnikateľskom prostredí, stačí mať originálny nápad? Žiaľ, nestačí. Dobrá idea je iba začiatok, je to 20 % z vášho úspechu. A čo je zvyšných 80 %? Nič jednoduché – tvrdá drina, vytváranie vzťahov, udržanie si vysokej kvality, posúvanie sa vpred a neustále inovácie a nápady, ktoré vám pomôžu osloviť a získať nových zákazníkov či klientov. Aj preto potrebujete inšpiráciu od ľudí, ktorí v biznise niečo dokázali a radi vám pomôžu. Nebráňte sa inšpiratívnej právnickej literatúre, knihám s príbehmi úspešných podnikateľov či prínosnej marketingovej literatúre.

Od koho sa môžete inšpirovať?

Dobrým zdrojom inšpirácie je aj netradičná ekonomická literatúra. Čo znamená netradičná? Že to nie sú iba definície vo vákuu, ale ekonomické zákony v praxi a konkrétne príklady. Jej obrovskou výhodou je, že sa skvelo číta, je zábavná, pútavá a hlavne slúži ako kvalitný zdroj inšpirácie. Do tejto kategórie patrí napríklad kniha The Long Tail od Chrisa Anderssona, ktorá hovorí o menej známych faktoch z ekonomiky a marketingu. Všetko je to písané veľmi ľahkou formou, plnou zaujímavostí a užitočných príkladov. Ak sa chcete posunúť v marketingu bez tisícových investícií do reklamy, vtedy je pre vás ako stvorená kniha Fialová krava od Setha Godina. A aby ste do seba vštepili nezlomného ducha a podnikateľský spirit, určite si prečítajte biografiu Steva Jobsa, jedného z najväčších vizionárov poslednej doby.

Nebojte sa navštíviť prednášky, konferencie či workshopy

Ak sa chcete ponoriť do tejto témy čo najviac a získať rôzne pohľady, nebojte sa navštíviť prednášky, konferencie či workshopy, kde sa stretnete so špičkou vo svojom odbore. Dajte si však pozor na to, aby ste neskočili na lep ľuďom, ktorí si prečítali 10 motivačných knižiek a teraz vám chcú radiť ako podnikať. Zamerajte sa na známe mená, za ktoré hovoria ich výsledky. A neprestaňte s tým ani vtedy, keď sa vám v podnikaní začne dariť – inovovať a posúvať sa vpred – to je cesta za úspechom.

 

Zaujala vás niektorá z knižiek? Pozrite sa do internetového kníhkupectva Uniknihy.sk.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles