Na Slovensku je veľmi málo poctivých farmárov, ktorým by skutočne záležalo na kvalite produktov a spokojnosti svojho stáda. Daniel Krátky to však zmenil. Ide o farmára, ktorý založil úspešné Slovenské farmárske družstvo. Nejde však len tak o hocijakého farmára. Slamený klobúk a otrhanú košeľu by ste na ňom hľadali len márne. Najčastejšie ho môžete totiž stretnúť práve v obleku.
Daniel Krátky založil Slovenské farmárske družstvo, ktoré kypí mnohými úspechmi. Považuje sa za jednotku na trhu v rámci Slovenska. Prečo je tomu tak a čím všetkým sa odlišuje od svojich konkurentov? Daniel Krátky si jednoducho ide za svojím. Nemá problém ísť si po cenné rady a skúsenosti aj za oceán a na druhý koniec sveta. Je preňho dôležité vzdelávať sa v oblasti, v ktorej pracuje a to všetko sa potom odzrkadľuje aj na odvedenej práci.
Zdravé stádo = kvalitné produkty
V prvom rade si dáva záležať najmä na tom, aby jeho stádo bolo zdravé a malo k dispozícii všetko, čo potrebuje. Drží sa pravidla, že pokiaľ má zdravé stádo, to bude produkovať aj výrazne kvalitnejšie produkty. Je dôležité priniesť na Slovensko domáce a kvalitné produkty, pretože tých je tu skutočne málo. Vo väčšine prípadov ide práve o dovezené produkty zo zahraničia, ktoré v skutočnosti nie sú až tak kvalitné, keďže ich kvalita sa znižuje aj tým, že sú dovezené.
Efektívna výroba a posilnenie prosperity
Slovenské farmárske družstvo sa v čase mliečnej krízy na rozdiel od konkurentov výrazne posilnilo. Hľadalo totiž cesty, ako spraviť na slovenskom trhu revolúciu tak, aby bolo výsledkom efektívnejšia výroba a celkové posilnenie prosperity. V prvom rade tak postupne začali s budovaním jednej z najväčších mliečnych fariem na území strednej Európy. Táto farma sa odlišuje od ostatných tým, že sa tu využíva index kravského šťastia.