Prevážate často v aute väčšie náklady? Kúpte si strešný box

15. januára 2021 zaujímavosti 1059 Views
Prevážate často v aute väčšie náklady? Kúpte si strešný box

Väčšina automobilov nemá kufor dostatočne veľký na prevážanie rozmernejšieho nákladu. Ak veľa cestujete s celou rodinou alebo vaša práca vyžaduje uskladnenie objemnejších vecí, ktoré potrebujete mať po ruke, poobzerajte sa po strešnom boxe. Dnes sa dajú autoboxy zohnať v rôznych veľkostiach a s rôznou nosnosťou.

Počas pracovných dní i na dovolenku

Možno patríte k ľuďom, ktorí obľubujú hlavne zimné dovolenky a s nimi spojené lyžovanie. V tomto prípade asi oceníte viacej nosiče na lyže ako strešné boxy. Na nosiče na lyže sa dá pripevniť niekoľko párov lyží a dokonca aj snowboard. Nie všetky strešné boxy sú totiž natoľko dlhé, aby vedeli odviesť dlhšie predmety. Na druhej strane sú autoboxy neoceniteľným pomocníkom počas letných dovoleniek, ale aj počas pracovných dní. Ak vaša práca vyžaduje prevážanie tovaru či objemnejších vecí, opäť vám pomôže strešný box. Alebo chodíte na nákupy len raz za čas a nakúpite toľko potravín, že sa vám nezmestia do kufra auta. Aj v týchto prípadoch vám strešné boxy pomôžu. Iste vás bude lákať kúpa boxu s čo najväčším objemom alebo veľkých rozmerov. V tomto smere vás možno sklameme, lebo veľkosť boxu musíte prispôsobiť možnostiam svojho vozidla. Box by nemal príliš prečnievať cez strechu a prekážať vo výhľade na cestu. Zároveň nemôže byť prepravovaný náklad ťažší ako je nosnosť strechy vozidla. Pred kúpou autoboxu si preverte všetky technické parametre vášho automobilu.

Preverte rozmery strechy a jej nosnosť

Najdlhšie strešné boxy môžu dosahovať dĺžku až 235 cm. Dávajte si však pozor, aby box príliš neprečnieval cez strechu. Mohli by ste mať problémy s rozhľadom na vozovku a aj pri samotnej jazde. Malým chytákom je i to, že niektorí predajcovia uvádzajú rozmery vnútorných častí autoboxov. Preto si u predajcu overte všetky rozmery. Podobne postupujte pri výbere objemu boxu. Najväčšie boxy majú objem až 640 litrov. Pri veľkých boxoch viac ako pri malých prihliadajte na kvalitu materiálu, z ktorého sú vyrobené. Medzi najkvalitnejšie a najpredávanejšie patria strešné boxy Thule. Vždy dodržujte maximálnu nosnosť nielen autoboxu, ale aj strechy vozidla. Rátajte taktiež s tým, že veľké boxy zvýšia spotrebu automobilu a zároveň znížia najvyššiu možnú rýchlosť. Väčšina výrobcov uvádza maximálnu povolenú rýchlosť s boxom na strechu do 130 km/h. Pozorní buďte pri vjazde do garáže. Vyššie vozidlá a k tomu box na streche nie sú stvorené pre nižšie garážové brány. Ak dodržíte všetky pravidlá pri kúpe boxu, bude vám dobre slúžiť roky a vy sa nebudete musieť pri cestách obmedzovať množstvom batožiny.

About author

Related articles