Investičné rady na rok 2021 – čo radia profesionálni obchodníci?

14. januára 2021 zaujímavosti 1102 Views
Investičné rady na rok 2021 – čo radia profesionálni obchodníci?

Investovanie sa v posledných rokoch teší z veľkého boomu – vďaka technologickému pokroku a priaznivým sociálnym i ekonomickým podmienkam dopyt po investíciách rapídne vzrástol a stále rastie.

V kontexte súčasnej situácie u nás i vo svete to platí dvojnásobne. Trhy boli v minulom roku veľmi volatilné a v tomto roku sa dá len ťažko očakávať pokojnejší priebeh. Nie je však žiadnym tajomstvom, že kde je vyššie riziko, tam je tiež väčší potenciál zisku a v dôsledku toho je záujem verejnosti logicky tiež väčší. Žiadnym tajomstvom však nie je ani fakt, že zostať na trhoch konzistentne na ziskovej strane nie je ľahké.

Ak ste napr. dlhodobý investor, ktorý sa zameriava na akciové indexy, situácia je pre vás o niečo priaznivejšia. Akciové indexy totiž v dlhom horizonte stále rastú a ak vydržíte emočný tlak priebežných trhových korekcií, podľa historického vývoja by vás nemalo čakať nič iné, než rozprávkové zhodnotenie. Ak však holdujete skôr krátkemu časovému horizontu a radíte sa tak medzi tzv. traderov (aktívnych obchodníkov na burze), potom chodíte s kožou na trh do väčšej miery a častejšie.

V oboch prípadoch je žiaduce, aby ste na trh vstupovali dobre pripravení. A tou najlepšou prípravou je – ako napokon v každom odbore – štúdium a usilovnosť. Výhodou dnešnej doby je fakt, že máme študijné informácie na dosah ruky vďaka internetu a ďalším technológiám. Behom pár minút sa tak môžete vzdelávať a čerpať informácie od špičky vo svojom odbore. Veľmi často tieto informácie stoja iba váš čas a vyššie zmienenú usilovnosť.

Napr. už v prvom januárovom týždni roku 2021 vyšla séria videí zadarmo s názvom „Investičné rady 2021”, ktorá obsahuje celý rad užitočných rád a tipov od 5 renomovaných českých traderov. Sériu v spolupráci s obchodníkmi pripravil európsky broker XTB, ktorý má lokálne zastúpenie v Čechách aj na Slovensku.

Tešiť sa môžete na veľmi zvučné mená, ako sú napríklad Ondřej Hartman, Patrik Klempár, Tomáš Vobořil a ďalšie. Obchodníci v sérii predstavili svoje osobité prístupy a pohľady na vývoj trhov v roku 2021 a tiež konkrétne obchodné stratégie, ktoré zastávajú. Na svoje si prídu priaznivci Forexu, akcií, indexov, ale aj kryptomien. Zhliadnutie tejto série tak môže byť prvým krokom k vášmu úspešnému obchodovaniu a investovaniu v roku 2021!

About author

Related articles