Ako môže vaša firma ušetriť vďaka optimalizácií daní

14. mája 2018 Podnikanie 2222 Views
Ako môže vaša firma ušetriť vďaka optimalizácií daní

Dane sú väčšinou vďačnou témou pre spoločnosti a živnostníkov. Pri vysokej daňovej zaťaženosti na Slovensku mnoho ľudí rozmýšľa, ako čo najviac na daniach ušetriť a pritom si splniť svoju zákonnú daňovú povinnosť. Existuje legálny spôsob, ako niečo ušetriť na daniach a to dokonca legálne. Hovorí sa tomu optimalizácia daní a spoločnosti túto službu začali ponúkať vo svojich portfóliach. Ako teda nájsť spôsob, vďaka ktorému ušetríte na daniach?

Nájdite spoločnosť, ktorá optimalizuje dane

Ak patrí vaša spoločnosť medzi malé alebo stredné podniky, pravdepodobne riešite účtovníctvo mimo vašej firmy a platíte si externú spoločnosť alebo účtovníčku. Ak si však zatiaľ riešite účtovníctvo vo vlastnej réžií, musíte stále študovať a zisťovať si novinky v legislatíve. Najvyšší čas nájsť si niekoho, kto vám bude robiť vaše účtovníctvo a zároveň pomôže s optimalizáciou daní. Popýtajte sa vašich známych, ktorí podnikajú už niekoľko rokov, s koho službami sú spokojní.

Prípadne si niekoho nájdite. Na internete nájdete množstvo jednotlivcov aj spoločností, ktoré sa venujú optimalizácií daní. Dohodnite si s nimi osobné stretnutie a preberte vaše možnosti a požiadavky ohľadom optimalizácie daní.

Zistite si možnosti, ktoré ohľadom optimalizácie daní máte

Účtovníčku alebo externú firmu už máte. Teraz si spolu sadnite a dohodnite sa na ďalšom postupe. Spoločnosť vám povie, čo bude od vás potrebovať a vy to musíte dôsledne dodržiavať. Vašou úlohou teraz je zistiť, aké možnosti máte. Popýtajte sa, čo všetko si môžete dať do nákladov vo vašom podnikaní. Každé podnikanie má svoje špecifiká, niektoré veci si môžete dať do nákladov a iné zase nie. Dobrá účtovná spoločnosť vám poradí, ako čo najlepšie optimalizovať vaše dane a ušetriť veľa peňazí. Venujte jej výberu dostatočnú pozornosť a dajte na referencie.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles