Plastové palety vhodné na export a jednoduché stohovanie

3. januára 2017 Podnikanie 3401 Views
Plastové palety vhodné na export a jednoduché stohovanie

Vedeli ste, že plastové palety tvoria približne štvrtinu z celkového počtu paliet, ktoré sú v Európe využívané? Obľúbené sú najmä pre ich nízku hmotnosť, taktiež dlhšiu životnosť, za čo vďačia, podobne ako plastové prepravky, vysoko kvalitnému plastu a tiež pre mimoriadne hygienické vlastnosti. Toto všetko robí z plastových paliet voľbu číslo jeden pre čoraz viac z Vás. V čom ďalšom ešte vynikajú?

Stohovateľnosť plastových paliet

Oproti tradičným dreveným paletám nevyžadujú moderné plastové palety ani žiadne opatrenia proti škodcom a parazitom v rámci záväzných noriem a štandardov.  A aká je ďalšia výhoda plastových paliet? Aj to, že na trhu sú k dispozícii varianty, ktoré sú navzájom stohovateľné. Stohovateľné palety sú totiž vybavené zásuvnými „nôžkami“, vďaka čomu sa dá ušetriť až 73 % skladového priestoru v porovnaní so štandardnými paletami.

Palety z recyklovaného plastu

Drvivá väčšina plastových paliet je navyše vyrábaná z už použitého materiálu, ktorým je recyklovaný plast, ktorý je možné opätovne použiť, čo istotne poteší aj ekologicky zmýšľajúcich skladníkov.

A v neposlednom rade sú tieto palety veľmi ľahké a nenáročné na údržbu. Ľahko sa umývajú, vydržia aj parné čištenie a sú odolné voči teplotám od -20°C do +60°C. Oproti dreveným paletám naviac nevzniká ani riziko poranenia či poškodenia uloženého tovaru z dôvodu ostrých klincov či nepríjemných triesok.

Odolné plastové palety

Plastové palety bez problémov odolajú aj kyselinám, tukom alebo rozpúšťadlám. Disponujú statickou nosnosťou až do 4000 kilogramov a pri manipulácii s nákladom sú zaťažiteľné až do 1400 kilogramov.

K ich ďalším prednostiam patrí aj rozmerová a hmotnostná stálosť na optimálne váženie a uskladnenie tovarov priamo vo Vašej firme.

Stačia už len praktické kovové regály a Váš sklad či firma sú dokonale vybavené. Najdôležitejšie je však to, že tovar máte uskladnený bezpečne a s úsporou priestoru, a to sa rozhodne počíta, však?

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles