Môžete kúriť drevom aj uhlím

25. februára 2019 Podnikanie 2080 Views
Môžete kúriť drevom aj uhlím

Takmer každý človek, ktorý má rodinný dom alebo chalupu sa zamýšľa nad výberom vhodného vykurovacieho zariadenia. Keďže v dnešnej dobe máme veľké možnosti výberu, ten nie vždy býva ľahký. Vo väčšine domácnostiach prevláda klasika, ktorou je dobre známy krb. Len málokto však vie, že existuje niečo veľmi podobné a tým sú krbové kachle. Tie majú s klasickým krbom mnoho podobných vlastností, ale v niečom sa aj odlišujú. To, čo bude pre vašu stavbu a rodinu správnym riešením si musíte poriadne zvážiť, nakoľko takéto vykurovacie zariadenie nebudete kupovať každý rok.

Ak u vás predsa zvíťazia spomínané krbové kachle, vyberať by ste nemali len podľa vlastností, ale aj dizajnu a značky. Zaujímavým kúskom sú kachle Charnwood, ktoré sú dokonalým obrazom typického anglického štýlu bývania. Keďže ľudia si radi vytvárajú rôzne domácnosti v štýle iných národností, aj táto možnosť je zaujímavou  a obľúbenou. Ak ste človek, ktorý rád trávi zimné dni pri ohni, s knižkou a šálkou horúceho čaju v ruke, kachle Charnwood budú pre vás tou najlepšou voľbou. Vyrobené sú z materiálov najvyššej kvality, pričom si udržiavajú svoj vysoký štandard. Nákup týchto kachlí je dlhodobou investíciou, ktorá bude centrom vášho domova po dlhé roky. Samozrejme ešte predtým, ako si ich zakúpiť, treba zvážiť, či máte vo vašom rodinnom dome všetko pripravené.

Čím sú kachle Charnwood výnimočné?

Táto značka kachlí je od ostatných niečím odlišná. Ide o meniaci sa pohyblivý rošt, ktorý je najlepší na trhu. Vstavaný je do všetkých modelov kachlí a to Skye, Arc, Cove, Island a C-Four Insert. Tento systém bol vyvinutý s cieľom dosiahnutia čo najúčinnejších podmienok horenia. Vďaka ovládateľnej páke na boku zariadenia si ho môžete nastaviť do uzatvorenej polohy, kedy sa bude drevo v kachliach spaľovať tým najúčinnejším spôsobom. Rošt však môžete nastaviť aj na otvorenú mriežku, kedy bude spaľovanie omnoho rýchlejšie. Mriežka v kachliach tiež pôsobí ako efektívny záchytný mechanizmus, ktorý spúšťa popol do popolníka od steny k stene. Keďže sa rošt ovláda z vonkajšej strany kachlí, polohy môžete meniť aj počas vykurovania. V prípade, že si necháte rošt v otvorenej polohe, bude cez neho prúdiť vzduch do ohniska a to cez otvory zo spodnej strany. Ak sa rozhodnete, že prívod vzduchu do ohniska chcete zastaviť, jednoducho dáte rošt do zatvorenej polohy a vzduch bude privádzaný otvormi na zadnej strane ohniska.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles