Ničia vám kuny majetok? Takto ich rýchlo odpudíte z pozemku

28. decembra 2023 zaujímavosti 221 Views
Ničia vám kuny majetok? Takto ich rýchlo odpudíte z pozemku

Kuny sú zvedavé a nezastaviteľné tvory, ktoré sa dostanú takmer kamkoľvek. Objaviť ich môžete na povale, v pivnici, stodole alebo pod kapotou auta. Veľmi rýchlo sa zabývajú a rýchlo začnú ničiť všetko okolo seba. Našťastie existuje niekoľko účinných spôsobov, ako ich zahnať a udržať si svoj pozemok v bezpečí. Jedným z moderných a efektívnych riešení je použitie ultrazvukových odpudzovačov kún a hlodavcov.

Humánne a pre ľudí neškodné odpudenie kún

Využitie ultrazvukových odpudzovačov je moderným a humánnym spôsobom, ako udržať váš pozemok chránený nielen pred kunami, ale tiež pred hlodavcami. Ide o preventívny a zároveň aktívny prostriedok, ktorý kuny odpudí na niekoľko metrov.

Ultrazvukové odpudzovače na kuny a hlodavce sú veľmi efektívne elektronické zariadenia. Vytvára vysokofrekvenčné zvuky, ktoré sú pre kuny nepríjemné a odpudzujú ich. Ich vysoká účinnosť spočíva v tom, že zvukové frekvencie sa neustále menia. Zvuk nepríjemný pre škodce ľudské ucho nedokáže detegovať, čo znamená, že prístroj je pre ľudí neškodný.

Kam umiestniť ultrazvukový odpudzovač kún

Umiestnenie ultrazvukového odpudzovača je kľúčové pre jeho efektivitu. Umiestnite ho do oblasti, kde sa kuna môžu vyskytnúť alebo už spôsobila škody. V závislosti od zariadenia dokáže odpudzovač vysielať vlny v rádiuse niekoľko sto metrov štvorcových. Niektoré prístroje je možné inštalovať v interiéri i exteriéri.

Aby ultrazvukový odpudzovač pracoval efektívne, je dôležité pravidelne ho testovať a udržiavať. Kontrolujte stav adaptéra, zariadenie čistite od prachu a chráňte ho pred vlhkosťou. Vhodné je odpudzovač občas premiestniť, aby si kuny nenašli iný prístup k pozemku.

Alternatívy, ako kuny odpudiť

Okrem ultrazvukového odpudzovača môžete vyskúšať aj ďalšie prostriedky na plašenie a odpudenie kún. Ide napríklad o spreje s prírodnými repelentami, ktoré obsahujú esenciálne oleje – citrónový, z čajovníka. Tieto vône sú pre kuny nepríjemné, ale ich účinok nie je zaručený. Samozrejme, že kuny reagujú na iných predátorov. Nemali by sa vyskytnúť tam, kde žije pes. Na odpudenie môžete použiť jeho chlpy.

Vyskúšať môžete aj odpudenie svetlom a hlukom. Tieto metódy sú účinné vtedy, keď viete, kde presne sa kuna nachádza. Zakúpiť sa dajú aj pasce na kuny a rôzne klietky na ich odchytenie. Pasce a lapače kunu uväznia a vy ju môžete zo svojho pozemku odniesť. Pozor na to, že kuny sú zákonom chránené a nemôžete ich zabíjať.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles