Čím kvalitnejšie okná, tým väčšia finančná úspora

12. marca 2020 zaujímavosti 1397 Views
Čím kvalitnejšie okná, tým väčšia finančná úspora

Úspora energií v bytoch a domoch je v posledných rokoch jednou z napreberanejších otázok ohľadom bývania. O čo najlepšie tesnenie nehnuteľnosti sa zaujíma čoraz viac ľudí, ktorí chcú ušetriť nemalé mesačné náklady.

Udržte teplo pomocou dobrých okien

Práve kvalita okien je jedným z hlavných prvkov, ktorým sa pri úspore treba zaoberať. Ak nechcete mesačne platiť zbytočné veľké náklady na bývanie zistite, čo všetko vám vaše aktuálne okná a dvere ponúkajú.  O niečo jednoduchšie to majú tí, ktorí sa chystajú okná meniť alebo stavajú rodinný dom. V tom prípade stojíte pred neľahkou úlohou, ktorou je výber materiálu, ale aj vlastností, ceny a v neposlednom rade výrobcu. Na výber je niekoľko druhov, ako obľúbené plastové, hliníkové alebo prírodné drevo.

Aké sú rozdiely v materiáloch?

Je treba povedať, že hoci sa do popredia dostávajú hliníkové okná, práve plast je stále voľbou číslo jeden. Dôvodov je niekoľko, no rozhodujúcim faktorom sú pre ľudí najmä financie. Ak sa pozrieme na kritérium plastové okná cena zistíme, že ide o najlacnejšiu voľbu, akú môžeme na trhu dostať. Táto investícia sa vám vráti v priebehu niekoľkých rokov, pretože plastové dvere a okná majú kvalitné viackomorové profily a vedia ochrániť nielen pred chladom, ale aj hlukom. Čo sa týka farby, plast už dávno nie je len o bielej, ale vyberať si môžete z rôznych iných odtieňov. Nie je ničím výnimočným, že aj plastové okná môžu vyzerať na prvý pohľad ako hliníkové alebo drevené.

Výber dreveného profilu preferujú ľudia, ktorí majú radi prírodný materiál a elegantný vzhľad. Aj tento druh okien poskytuje užívateľovi tepelnú a zvukovú izoláciu, takže sa nemusíte obávať žiadnych strát. Výborným riešením sú nielen pre chalupy, ale aj rodinné domy vo vidieckom štýle. Spomenúť treba aj výhody hliníka, ktorý vás milo prekvapí odolnosťou a dlhou životnosťou. Tento materiál vám dokáže slúžiť aj 100 rokov, preto už okná a dvere pravdepodobne nikdy meniť nebudete. Výborným riešením sú pre moderné stavby s veľkými presklenými plochami, pretože nadrozmerné sklá dokáže udržať len hliníkový rám. Vďaka svojim vlastnostiam sa pod silou skla nezdeformuje a odolávať dokáže aj mechanickému poškodeniu.

Neviete sa rozhodnúť, nechajte si poradiť

Ak sa neviete stále rozhodnúť, aký materiál je pre vašu nehnuteľnosť ten pravý, vôbec si stým hlavu nelámte. Nechajte si poradiť od odborníkov a to konkrétne firmou, ktorá sa výrobou a predajom okien zaoberá. Tí vám poradia pri výbere, ale spočítajú aj náklady na realizáciu. Výborným riešením sú plastové okná Bratislava, kde si zaručene vyberie svoje okná a dvere každý.

About author

Related articles