Ako zarobiť na akciách?

11. januára 2021 zaujímavosti 911 Views
Ako zarobiť na akciách?

Nákup akcií je iba časťou vašej finančnej cesty. Ak totiž chcete zosúladiť svoje zásoby s finančnými cieľmi, mali by ste sa zamerať na vybudovanie investičného portfólia. Táto stratégia vkladá akcie, dlhopisy, hotovosť a ďalšie aktíva do koša s dlhodobým zameraním na zarábanie peňazí s minimalizáciou rizika. Zakaždým, keď investujete, podstupujete totiž určité riziko, čo znamená, že môžete stratiť peniaze, keď trh alebo aktíva nedosahujú dostatočnú výkonnosť. Aké ďalšie informácie v súvislosti s obchodovaním s akciami by ste mali jednoznačne vedieť aj vy?

Poraďte sa s finančným poradcom

Či už ste v investovaní nováčikom alebo patríte medzi skúsených obchodníkov na burze cenných papierov, odborník akým môže byť práve finančný poradca s dlhoročnými teoretickými a praktickými skúsenosťami, vám môže pomôcť vylepšiť vaše portfólio, a teda akcie a obchodovanie s nimi môžete mať skôr či neskôr „v malíčku“ aj vy.

Ceny akcií neustále stúpajú a klesajú

Akokoľvek sa snažíte, akciový trh sa nedá efektívne predvídať ani poraziť. Ceny akcií každý deň stúpajú a klesajú a tieto zmeny i prípadná výplata budú závisieť od mnohých faktorov, a to vrátane inflácie. Investovanie do akcií je teda akousi „ruletou“.

Vybudujte si portfólio

Vo väčšine prípadov je najlepším riešením budovanie portfólia. To znamená, že vaše investície by sa mali pohybovať od rôznych druhov akcií až po rôzne dlhopisy, fondy obchodované na burze a ďalšie. S vybudovaním portfólia, ktoré je nesmierne dôležité pri obchodovaní s akciami, vám pomôže aj váš finančný poradca.

Pozor na rozumný výber akcií

Z dlhodobého hľadiska však vaše výnosy závisia od základných ziskov generovaných operáciami spoločností, do ktorých investujete. Najspoľahlivejší spôsob ako generovať bohatstvo, je rozumný výber akcií a ich dlhodobé držanie. Kúpa akcií predstavuje však dlhodobý proces, ktorému je nutné pochopiť najprv teoreticky, čo mi dáte určite za pravdu aj vy.

About author

Related articles