Čím kvalitnejší matrac, tým kvalitnejší spánok

24. novembra 2016 Aktuality 4236 Views
Čím kvalitnejší matrac, tým kvalitnejší spánok

V súčasnej dobe si stále viac ľudí uvedomuje dôležitosť spánku, pretože jeho kvalita sa podpíše najmä na vašej nálade. Aby ste sa prebúdzali čulí a nerozlámaní, doprajte si vhodný matrac. No zorientovať sa v neprebernom množstve druhov je pomerne náročné, a preto sme pre vás pripravili jednoduchého sprievodcu.

Anatomicky správna podpora tela predstavuje prevenciu bolesti chrbta, a preto vyberajte matrac starostlivo. Samozrejmosťou sú rôzne rozmery, napríklad matrace 90-200 pre jednolôžko a matrace 140-200 pre dvojposteľ. Chcete pružinový, latexový alebo polyuretánový matrac?

Pružinové matrace

Akýmsi štandardom produktových portfólií výrobcov sú pružinové matrace, ktoré sa rozdeľujú na dve kategórie. Pri jednoduchých pružín, ktorých býva v matracu 150 až 200 kusov, by ste mali počítať s kratšou životnosťou, a preto sa nehodí na každodenné spanie. No ak siahnete po taškových pružinách, potom si doprajte dostatočnú podporu tela.

Latexové matrace

Moderným trendom sú latexové matrace, ktoré sa vyznačujú perfektnou priedušnosťou a vysokou elasticitou. Perfektne sa dokážu prispôsobiť tvaru tela. Na ich výrobu sa používa špeciálna pena zložená zo syntetického a prírodné latexu či kaučuku.

Polyuretánové matrace

Posledným druhom, o ktorom bude v tomto článku reč, je polyuretánový matrac s rôznymi zložkami, napríklad celulózou. Práve celulóza je schopná viazať vlhkosť, a tak sa v matraci neobjavujú a nemnožia roztoče. U niektorých modeloch polyuretánových matracov sa pridáva aj striebro, ktoré pôsobí antibakteriálne.

S pestrou ponukou prichádza internetový obchod matrace-store.sk, ktorý svojim zákazníkom poskytuje atraktívny pomer cena / kvalita. Ak budete investovať do skutočne kvalitného produktu, z dlhodobého hľadiska ušetríte, pretože nebudete musieť matrac dlhšiu dobu meniť.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles