Poistenie úveru

17. augusta 2015 Hypotéka, Úver a leasing , Poisťovne 4644 Views
Poistenie úveru

Mnohé bankové, ako aj nebankové spoločnosti poskytujú k svojim úverovým produktom možnosť poistenia schopnosti splácať. Takisto je tu možnosť si svoj úver poistiť nie priamo v banke, ale v niektorej zo slovenských poisťovní. V tomto článku vám vysvetlíme, ako takéto poistenie funguje, a či je pre vás výhodné si poistenie k vašej pôžičke zaplatiť.

Poistenie úveru býva možnosťou, ktorú si môžete takmer u každej banky priplatiť. Jedná sa o poistenie vašej schopnosti splácať svoje dlhy. Poistiť sa môžete pre prípad smrti, vážneho ochorenia či napríklad straty zamestnania. Možnosti sú rôzne, no musíte pamätať, že širšie krytie poistenia znamená aj vyšší mesačný poplatok. Výhodou poistenia je hlavne to, že budete môcť kľudne spávať. Banky vám takisto niekedy poskytnú nižší úrok, pretože sa vďaka poisteniu váš úver stáva pre ne menej rizikový, no aj napriek tomu takmer vždy spolu zaplatíte mesačne viac.

Druhou možnosťou je zažiadať o rizikové poistenie priamo v poisťovni. Táto možnosť je často výhodnejšia, ako poistenia ponúkané priamo bankami. Jedna z výhod samostatného rizikového poistenia je jeho komplexnosť. Zatiaľ čo jediná vec, ktorú kryje poistenie od banky, je vaša schopnosť splácať svoje dlhy voči banke, rizikové poistenie vás môže ochrániť aj pred inými ťažkosťami spojené s nepriaznivými udalosťami vo vašom živote.

Keď si budete brať dôležitý úver, určite pri výbere banky sledujte aj možnosti poistenia vašej schopnosti splácať. Ak nebudú tieto možnosti výhodné, obráťte sa na finančného poradcu, ktorý vám predstaví možnosti rizikového poistenia od viacerých poisťovní. Vy si tak môžete vybrať tú najvýhodnejšiu možnosť. Poistenie úveru v banke nie je povinné, no je pre banky výhodné, kvôli čomu sa vám ho budú snažiť k úveru predať. Zvážte všetky možnosti a rozhodnite sa správne.

 

FOTO: © Rido / Dollar Photo Club 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles