Čechy zachvátila zlatá horúčka!

28. júla 2020 Aktuality , zaujímavosti 1880 Views
Čechy zachvátila zlatá horúčka!

Ak sledujete situáciu na trhu so zlatom, v posledných dňoch ste si mohli všimnúť významný nárast jeho hodnoty, ktorý začína spôsobovať doslova zlatú horúčku! Mali by ste jej podľahnúť aj vy a začať nakupovať zlato aj u nás?

Zlato je už dlhodobo jedným z najlepších spôsobov, ako efektívne a bezpečne zhodnotiť svoje finančné úspory. Známe je tým, že si stabilne drží svoju cenu, respektíve, že jeho cena jemne každým rokom stúpa. Občas však nastane situácia, kedy cena zlata vystrelí prudko nahor. A takáto situácia nastáva práve teraz, po odznení hlavnej korona krízy. O zhodnotenia peňazí zlatom začal byť extrémne vysoký záujem, čo sa odrazilo aj na prudkom náraste ceny zlata. Len pre porovnanie, kým v roku 2010 stála 1 kg zlatá tehla približne 29 635€, dnes je cena takéto istého odliatku na úrovni 54 964€. Tomu sa hovorí raketový nárast a odborníci sa zhodujú, že cena zlata bude ešte naďalej stúpať.

Tento jav spôsobil v Čechách doslova zlatú horúčku a zlato začala vo veľkom nakupovať dokonca aj Česká národná banka, ktorá je v nákupoch zlata bežne veľmi zdržanlivá. Každá mincovňa pracuje na plné obrátky, aby dokázala vyrobiť dostatok mincí, zliatkov a tehiel pre naplnenie potrieb trhu. Toto je neklamný znak toho, že ak už dlhšie uvažujete nad nákupom zlata, teraz je tá ideálna príležitosť nakúpiť ho a slušne na ňom zarobiť!

Zlato dostupné pre každého?

Zlato dnes prekonalo cenu hodnotu 1945 dolárov za jednu uncu, čo je skutočne vysoká hodnota. Napriek vyššej cene si však investičné zlato v podobe zliatkov môžete stále kúpiť aj vy. Práve zliatky sú spôsobom, ako získať investičné zlato za pomerne dostupnú cenu, keďže majú nižšiu hmotnosť ako tehly. Na stránkach tradičného českého dodávateľa zlatých mincí a zliatkov www.zlate-mince.cz môžete neustále sledovať vývoj jeho ceny.

Výhodou je, že zlato od prestížneho švajčiarskeho dodávateľa viete kúpiť aj v Bratislave. Ponúka ho predajňa na Dunajskej ulici č. 68. Tak neváhajte a zhodnoťte svoje úspory tým najvýhodnejším spôsobom aj vy!

About author

Related articles