5 trikov, vďaka ktorým si nájdete prácu rýchlejšie

17. januára 2020 Podnikanie 2054 Views
5 trikov, vďaka ktorým si nájdete prácu rýchlejšie

Každý z nás to už aspoň raz zažil. Niektorí po škole, iní po odchode z predchádzajúceho zamestnania. Zrazu sme sa ocitli v situácii, keď sa prehľadávanie inzerátov stalo každodennou rutinou. Otravná činnosť spojená s očakávaním nového zamestnania však môže byť rýchlejšia a príjemnejšia, ak využijete týchto 5 krokov.

  1. Neponorte sa hneď do inzerátovDajte si načas. Najprv si v pohodlí domova uvarte kávu alebo čaj a popremýšľajte. Spíšte si svoje pracovné skúsenosti, nájdite svoje silné a slabé stránky, prehodnoťte možnosť vycestovať a rovno upravte aj svoj životopis. Takéto úvodné riadky vás navedú správnym smerom. Zúži sa váš výber budúceho zamestnania a hľadanie práce bude rýchlejšie. Pracovných ponúk je veľa, ale nie všetky sa hodia pre váš profil.
  2. Chce to vytrvalosť
    Hľadanie práce je ako práca samotná. Nie je zlým nápadom naskočiť na podobný režim. Privstať si, otvoriť inzeráty a hľadať, kým nenájdete to, čo sa vám bude pozdávať. A nebude vám na to možno stačiť deň, ba ani týždeň či dva. Zostaňte však verný svojej odhodlanosti a hľadajte. Pracovné ponuky sa aktualizujú a zopár nových pribudne každý deň.
  3. Robte to správne
    Poriadne si prečítajte každú pracovnú ponuku. Ak od vás vyžadujú životopis, motivačný list alebo zopár riadkov o sebe, nepodceňte to. Správne vypísaný životopis spolu s motivačným listom môže znamenať, či uspejete vy alebo iný kandidát. Nebojte sa obhájiť svoje schopnosti a dosiahnuté úspechy a všetky uveďte v životopise. Vášho budúceho zamestnávateľa možno presvedčí práve tá maličkosť, ktorú vy považujete za bezpredmetnú.
  4. Neváhajte osloviť agentúruAk by ste si presa chceli nechať poradiť a chcete dostať tie najférovejšie podmienky, skúste agentúrny servis. Manuvia vám ponúka nielen množstvo pracovných ponúk, ale aj nadštandardný plat, finančné bonusy, ubytovanie alebo dopravu priamo na miesto nového zamestnania. Týmto spôsobom ušetríte množstvo času a agentúra vás podrží v akejkoľvek situácii, ktorá sa môže v novom zamestnaní vyskytnúť. Navyše si s recruiterom môžete pripraviť životopis alebo motivačný list a máte o starosť menej.
  5. Pripravte sa na pohovorAk sa už dostanete do fázy, kedy vás už potenciálni zamestnávatelia začnú pozývať na osobné pohovory, netreba zvoľniť. Práve naopak. Choďte na pohovor pripravení, zistite si informácie o spoločnosti. Ak sa rozhodnete pre agentúrny servis, pohovor absolvujete iba s agentúrou a dojednanie podmienok so zamestnávateľom už zabezpečí agentúra sama a vy sa môžete sústrediť už na prácu.

Hľadanie práce môže byť menej náročné, ak využijete agentúru. Tá navyše odpovie všetkým uchádzačom o prácu, nie iba vybraným. Stačí si vybrať prácu na stránke Manuvie a o všetko sa už postará priamo agentúra.  Stabilný partner sa vám v novom zamestnaní určite zíde.

About author

Related articles