Vyriešili sme za vás… Kúpiť či nekúpiť ready made spoločnosť?

5. novembra 2017 Podnikanie 2148 Views
Vyriešili sme za vás… Kúpiť či nekúpiť ready made spoločnosť?

Ak práve zvažujete, že skúsite podnikať, naskytá sa vám hneď niekoľko možností ako začať. Môžete si založiť celkom novú spoločnosť, odkúpiť už zabehnutú firmu, prípadne ísť ľahšou cestou a začať s ready made s.r.o.

Aké sú najväčšie výhody ready made firiem – spoločností pripravených na okamžité podnikanie bez rizík?

Jednoduché podnikanie s ready made s.r.o.

Kúpim od niekoho už zabehnutú s.r.o. s minulosťou, alebo to skúsim radšej s ready made firmou? Teda s takou spoločnosťou, ktorá je pripravená prakticky na okamžité podnikanie.  Kúpa ready made spoločnosti má hneď niekoľko predností. Tie najväčšie sú:

  • obrovská výhoda pre podnikateľov, ktorí potrebujú čo najskôr rozbehnúť svoje podnikanie
  • jednoduchšia cesta bez zbytočných ťahaníc s úradmi
  • nehrozia nijaké riziká spojené s kúpou, nakoľko ready made s.r.o. je firma bez akejkoľvek podnikateľskej histórie založená výlučne na rýchly začiatok podnikania

Ready made s.r.o. – platca dph

Možno zvažujete aj to, akú ready made firmu si vybrať. Takú s.r.o., ktorá je platcom dph, alebo to pre vás nie je priorita. Mnohokrát to záleží aj od toho, aké príjmy z vášho podnikania očakávate. Vo všeobecnosti však platí, že je výhodnejšie kúpiť ready made s.r.o., ktorá je zaregistrovaná aj ako platca dph, vďaka tomu vám totiž neskôr odpadnú povinnosti s tým spojené. Jednou z výhod je aj to, že hneď po štarte vášho podnikania si viete uplatniť aj odpočet dane. A v neposlednom rade zaváži aj fakt, že jednoduchšie a rýchlejšie sa pri prípadnom predaji „zbavíte“ práve firmy s dph.

Bezpečná kúpa ready made spoločnosti

Najdôležitejšie je si preveriť spoločnosť,  ktorá ready made s.r.o. ponúka. Je potrebné mať istotu v tom, že je zložená z odborníkov, ktorí majú dobré referencie. Overte si aj existenciu ich firmy, jej fungovanie na internete a dajte si pozor aj na to, aby cena za ready made spoločnosť bola konečná a neskôr sa zrazu neukázali ďalšie neočakávané poplatky.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles