Zhodnoťte svoje peniaze v podielových fondoch či investičným sporením

30. júla 2016 Ekonómia 2096 Views
Zhodnoťte svoje peniaze v podielových fondoch či investičným sporením

Stále viac obyvateľov Slovenskej republiky si zisťuje detailnejšie informácie o možnostiach investovania. Obchodovanie s akciami alebo komoditami je skôr pre skúsenejších jedincov, ktorí sa orientujú na jednotlivých trhoch. Obyčajným smrteľníkom, ktorí nie sú znalí v týchto formách investícií, vystačí podielové fondy alebo investičné sporenie. Viete, čo také produkty v skutočnosti predstavujú a čo vám prinesú?

Pravdepodobne každý z nás sa občas zamýšľa nad tým, aké by to bolo patriť na rebríček najbohatších ľudí sveta. Hoci je to pomerne zložitý cieľ, nie je nesplniteľný. Stačí sa plne ponoriť do investovania ako takého a možno budeme za rok písať práve o vás. Nie nadarmo sa hovorí, že nič nie je nemožné. A keď začnete najprv s podielovými fondmi, neskôr sa môžete dostať do investovania hlbšie.

Čo je podielový fond?

K investičným operáciám sa používajú takzvané podielové fondy, ktoré by sme mohli charakterizovať ako súbor majetku. Podielové fondy sa rozdeľujú na niekoľko rôznych kategórií, ktoré sa líšia predovšetkým svojou stratégiou, vývojom a možnosťami výnosu. Existujú zmiešané podielové fondy, ale aj podielové fondy krátkodobých investícií. Vidieť môžete u každého fondu graf jeho dlhodobého vývoja, ktorý vám prezradí viac informácií o stabilnosti či výnosnosti.

Čo je investičné sporenie?

Atraktívnou alternatívou je investičné sporenia, ktoré kombinuje sporenie s investíciami. Parametre tohto produktu si nastavíte podľa vlastných potrieb a predstáv. Ľahko si tak môžete našetriť na dom, dovolenku alebo na svoju budúcnosť. V porovnaní s klasickými sporiacimi účtami vám investičné sporenie ponúka zaujímavejšie a vyššie zhodnotenie.

Segment investícií je pomerne rozšírený a ponúka neobmedzené možnosti, ktoré môžete využiť. Stačí sa chopiť tej správnej príležitosti.

Autorské právo: andreypopov / 123RF Reklamní fotografie


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles