Turnikety a ich funkcie zabezpečenia pri firemnom vstupe

9. júna 2024 Podnikanie 53 Views
Turnikety a ich funkcie zabezpečenia pri firemnom vstupe

V dnešnom svete je bezpečnosť firemných priestorov kľúčová, a jedným z najefektívnejších riešení sú prístupové systémy. Turnikety sú základným prvkom týchto systémov, ktoré nielenže kontrolujú vstup, ale tiež poskytujú cenné dáta o pohybe osôb v priestoroch firmy.

Turnikety a ich typy

Turnikety sú mechanické bariéry, ktoré umožňujú kontrolu prístupu do a z rôznych priestorov. Existuje niekoľko typov turniketov, každý so špecifickými funkciami a využitím. Napríklad otočný turniket TS6000 podporuje viacero metód overovania vrátane RFID, odtlačkov prstov, QR kódov a rozpoznávania tváre, čo umožňuje bezkontaktný vstup a znižuje riziko šírenia baktérii.

Ďalším príkladom je turniket s mincomatom a tlačiarňou ST03, ktorý umožňuje vstup na základe platby v minciach alebo žetónoch, pričom potvrdzuje platbu vytlačením potvrdenia​. Tento typ turniketu je vhodný pre komerčné priestory, kde je potrebná kontrola vstupu na základe poplatku.

Funkcie a výhody turniketov

Turnikety slúžia nielen na kontrolu prístupu, ale aj na evidenciu zamestnancov a zaznamenávanie dochádzky. Pripojením turniketov k dochádzkovým systémom môžete automaticky zaznamenávať príchody a odchody zamestnancov, čím minimalizujete riziko podvodov s časom a zabezpečíte presnú evidenciu.

Ďalšou významnou výhodou turniketov je ich schopnosť pracovať v súlade s prístupovými systémami. To umožňuje monitorovať a riadiť pohyb osôb v rámci celého objektu, a tým zvyšovať celkovú bezpečnosť.

Integrácia s mobilnými aplikáciami

Moderné prístupové systémy, vrátane turniketov, je možné integrovať s mobilnými aplikáciami. Tento prístup umožňuje zamestnancom používať svoje smartfóny na overovanie totožnosti pri vstupe do budovy, čím sa zvyšuje pohodlie a znižuje potreba fyzických kariet či kľúčov​.

Záver

Implementácia turniketov v rámci prístupových systémov poskytuje firmám efektívny spôsob, ako zabezpečiť svoje priestory. Tieto systémy nielenže zvyšujú bezpečnosť, ale aj zlepšujú správu a evidenciu zamestnancov, čím prispievajú k hladkému chodu firmy. Pre viac informácií a možnosti výberu turniketov a prístupových systémov navštívte biometric.sk

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles