Prečo si kúpiť repasovaný notebook/počítač do firmy?

16. mája 2019 Podnikanie 2049 Views
Prečo si kúpiť repasovaný notebook/počítač do firmy?

Rozhodli ste sa nakúpiť pre svojich zamestnancov nové počítače? Lámete si hlavu nad tým, ktorá značka, technické parametre či veľkosť bude tá najideálnejšia? Ak si neviete dať rady s výberom, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a do rozhodovania zaraďte aj repasované notebooky, resp. počítače. Prečo?

Čo sú repasované počítače?

Repasované počítače sú počítače renomovaných výrobcov, ktoré už boli v minulosti používané, a to najčastejšie veľkými korporáciami a firmami. V takýchto inštitúciách sa však staršia technika nahrádza novou, pričom vyradené počítače sú očistené a dôkladne skontrolované. Pokiaľ súčiastky neprejdú kontrolou, tie sú vymenené za nové a následne sú počítače pripravené na predaj.

Rozdiel medzi repasovaným notebookom a notebookom z bazáru

Väčšina ľudí sa pravdepodobne zamýšľa nad tým, aký je rozdiel medzi PC, resp. notebookom, ktorý si zakúpia z bazáru alebo priamo od predajcu repasovanej techniky. Treba podotknúť, že produkty z bazáru sú už používané, pričom pravdepodobne neprechádzajú žiadnou technickou kontrolou a dôkladným čistením. Technika z bazáru má veľa krát vady, ktoré možno zákazník nespozná ihneď, no časom sa môžu prejaviť a funkčnosť produktu môže byť mizerná. A reklamácia? Tá je problémová, ba v mnohých prípadoch až nemožná, keďže na počítače nakupované cez bazáre či inzeráty nebýva zväčša ani záruka. Za predajom repasovanej techniky „stojí“ však firma, ktorá vám záruku poskytne bez akýchkoľvek problémov, čo je obrovská výhoda. Samozrejme, ideálne je zvoliť overeného predajcu, ktorý sa zameriava výhradne na najvyššie modely renovovaných značiek, ktoré majú omnoho nižšiu poruchovosť ako bežné modely nižších tried.

Pre koho je repasovaná technika určená?

Vo všeobecnosti možno povedať, že kúpa repasovanej techniky je vo vysokej miere ovplyvnená preferenciami spotrebiteľov, ktoré sú pochopiteľne individuálne. Ak čakáte, že notebook bude kvalitne spracovaný, vydrží aj hrubšie zaobchádzanie a vydrží dlhšie ako dva roky, repasovaný notebook bude pre vás tou pravou voľbou. Pre bežnú kancelársku prácu a prehliadanie webových stránok vám postačia notebooky strednej kategórie za prijateľnú cenu.

Vedeli ste, že repasované počítače sú v porovnaní s novými modelmi menej krát reklamované? To je spôsobené najmä tým, že sú konštruované na vysokej úrovni, vďaka čomu fungujú spoľahlivo a bez komplikácii.

Výborné vlastnosti notebookov

Repasované notebooky sú dostupné tých najvyšších tried, čo znamená, že sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré odolajú aj väčšej námahe. Výborné chladenie, odolné pánty, jednoduchá manipulácia. To je len zlomok toho, prečo sa tieto počítače a notebooky môžu pochváliť prvotriednymi vlastnosťami.

Záruka je rovnaká ako na nový počítač

Máte strach, že repasovaný počítač sa vám behom krátkej doby pokazí? V tom prípade vás presvedčí záruka, ktorá je rovnaká ako v prípade, že by ste siahli po novom kúsku. Ak nakupujete na firmu, štandardná dĺžka záruky je jeden rok.

Prijateľná cena

Pre každého z nás je kľúčová predovšetkým cena. Nie je žiadnym tajomstvom, že repasované počítače sú výrazne lacnejšie ako nové kusy. Môžete tak ušetriť niekoľko stoviek eur a aj napriek tomu vlastniť špičkový PC, ktorý môžete využívať na prácu či hranie. To znie lákavo, však?

A rada na záver

Kúpiť refurbished notebooky je v dnešnej dobe dobrý nápad, avšak výber treba dôkladne zvážiť. Všímajte si technické parametre, ideálne je, ak model nebude starší ako šesť rokov. Ak si neviete dať rady s výberom, neváhajte a kontaktujte predajcu, ktorý vám ochotne pomôže.

 

bigstockphoto.com

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles